بزرگراه شهید کسایی تبریز ساماندهی شد

به گزارش خبرگزاری موج آذربایجان شرقی، جواد رحمتی وی در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: این طرح با همکاری شهرداری تبریز در حال اجراست.

وی افزود: در این جلسه اجرای فوری دستورات رئیس جمهور در خصوص استقلال، توسعه و بهره مندی استان از مزایای مس سونگون، بهسازی بزرگراه زنجان تبریز با تخصیص اعتبارات و صرف عوارض دریافتی و اعطای اعتبارات انجام شد. و پرداخت تسهیلات مصوب سفر ریاست جمهوری در اسرع وقت در این جلسه مورد تاکید قرار گرفت.

رحمتی ادامه داد: این موارد از جمله نتایج و دستاوردهای دیدار استاندار آذربایجان شرقی با معاون اجرایی رئیس جمهور و رئیس نهاد ریاست جمهوری و وزیر کشور برای پیگیری مصوبات سفر استانی رئیس جمهور است. ، که تصویب شده است.

وی با اشاره به موضوع استقلال مس سونگون در این جلسه گفت: سازوکارهای قانونی این موضوع بررسی و احصاء شد و مقرر شد حداکثر ظرف یک ماه اساسنامه آن تدوین شود و تغییرات قانونی پس از آن انجام شود. .

رحمتی با بیان اینکه همچنین مقرر شد در بحث توسعه استان و منطقه و پروژه های عمرانی از اعتبارات مس استفاده شود، افزود: روش های مختلفی برای این امر در نظر گرفته شد که از آن جمله می توان به حقوق معادن دولتی، هزینه های قابل قبول مالیاتی و مسئولیت های اجتماعی اشاره کرد. و همچنین مقرر شد دولت تثبیت بخشی از اعتبارات حقوق معادن دولتی در بودجه سنواتی را پیگیری کند.

وی بیان کرد: با تحقق این امر تحولات بزرگی در استان از نظر اعتبارات مس ایجاد می شود که در کارهای عمرانی و پیشرفت و توسعه منطقه به کار گرفته می شود.

  کیهان نوشت: سایه بر زمین گلف

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی وی ادامه داد: در این جلسه همچنین تسریع در تخصیص اعتبارات سفرهای ریاست جمهوری مورد تاکید قرار گرفت تا دستگاه ها بتوانند پروژه ها را در فصل کاری محدود استان پیش ببرند.

رحمتی گفت: یکی دیگر از موضوعات این جلسه بهسازی بزرگراه تبریز – زنجان بود و مقرر شد برای شروع پروژه به سازمان راهداری اعتبار داده شود. در ادامه مقرر شد قرارداد تعمیر و نگهداری بزرگراه از بانک ملی به سازمان راهداری واگذار شود و درآمد حاصل از بزرگراه صرف نگهداری آن شود.

بزرگراه شهید کسایی یا کنارگذر جنوبی تبریز به طول ۱۹ کیلومتر در قسمت جنوبی این شهر است که قسمت جنوب شرقی تبریز را به قسمت جنوب غربی آن متصل می کند.

این بزرگراه در واقع بخشی از بزرگراه تهران – تبریز است که تا کنارگذر غربی تبریز (بزرگراه شهید باکری) ادامه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید