افزایش 36 درصدی مبتلایان به کرونا در خراسان رضوی

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، محمد پهلوان کاشی رئیس کمیته رسانه و اطلاع رسانی ستاد کرونا دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: در یک روز گذشته 238 بیمار جدید در بخش های سرپایی و بیمارستانی شناسایی شدند. در مناطق تحت پوشش که نسبت به روز گذشته 36 درصد افزایش داشته است.

پهلوان کاشی ادامه داد: در روزهای اخیر تعداد بیماران آلوده به کرونا افزایش حوزه‌های تحت پوشش دانشگاه، افزایش مشارکت عموم مردم در رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و دریافت واکسن می‌تواند در پیشگیری از مواجهه با پیک کرونا و محدودیت‌های ناشی از آن موثر باشد.

وی همچنین افزود: طی دو روز گذشته هیچ مورد فوتی بر اثر کرونا در مناطق تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد گزارش نشده است و در 24 ساعت گذشته 70 بیمار جدید در مراکز درمانی تحت پوشش این دانشگاه بستری شدند.

مسئول کمیته اطلاع رسانی کرونا دانشگاه علوم پزشکی مشهد خاطرنشان کرد: در روز گذشته 238 نفر بیمار کرونا در بخش های سرپایی و بیمارستانی در مناطق تحت پوشش، موارد جدید ایجاد شده که نسبت به روز گذشته 36 درصد افزایش یافته است.

مسئول کمیته اطلاع رسانی کرونا دانشگاه مشهد یادآور شد: در حال حاضر 20 بیمار بدحال مبتلا به کرونا در بخش های مراقبت ویژه دانشگاه علوم پزشکی مشهد بستری هستند و مردم در صورت مشاهده علائم با آنها تماس بگیرند. مشکوک به کرونا برای درمان سطح اول به مراکز و کلینیک های جامع سلامت منتخب مراجعه کنید.

پهلوان کاشی تصریح کرد: تمامی آزمایشگاه‌ها و مراکز منتخب کرونا آماده ارائه خدمات هستند و از ابتدای شیوع کرونا تاکنون بیش از یک میلیون و 838 هزار آزمایش در مناطق تحت پوشش این دانشگاه انجام شده که از این تعداد 504 هزار و 595 نفر به این بیماری مبتلا شده‌اند. این یک ویروس است و به صورت سرپایی و بستری درمان شده اند.

  حکیم در دیدار با سفیر روسیه خواستار حل اختلافات بین مسکو و KIF از طریق گفتگو شد

دیدگاهتان را بنویسید