پروژه های عمرانی اطراف حرم حضرت معصومه (س) آغاز می شود.

پروژه های عمرانی اطراف حرم حضرت معصومه (س) آغاز می شود.

شهردار قم از آغاز پروژه های عمرانی اطراف حرم در ماه های آینده خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، سید مرتضی سقای نژاد وی در جلسه بررسی ساختار اطراف حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها به اهمیت طرح های اطراف حرم از نظر قرار گرفتن در مرکز شهر اشاره کرد و اظهار داشت: در حال حاضر طرح پارکینگ ضلع شرقی حرم با 1200 میلیارد ریال تکمیل شد.

وی یکی از مشکلات و موانع پیشروی این پروژه را وجود خانه تاریخی «مضایعه» دانست و گفت: در صورت حذف این اثر از فهرست آثار ملی، طرح پارکینگ ضلع شرقی به یک طرح کامل تبدیل می شود.

شهردار قم افزود: با توجه به مانعی که برای اجرای طرح به دلیل این خانه تاریخی داشتیم، تعداد پارکینگ ها را از 3600 به 2600 کاهش دادیم و 24 متر افتتاحیه است.

به گفته وی، اگر اداره کل میراث فرهنگی از حذف این اثر از ثبت ملی حمایت کند، طرح پارکینگ در ضلع شرقی را به راحتی اجرا می کنیم و دهانه هر پارکینگ را به 35 متر می رسانیم.

دکتر سقائیان نژاد با بیان اینکه بحث 48 هکتار از اراضی مربوط به ستاد بازآفرینی شهری انجام و در کمیسیون ماده پنج تصویب شده است، گفت: هشت طرح مربوط به حرم حضرت معصومه(س) نیز به موازات 48 هکتار زمین است. در نتیجه در راه است.

وی با تاکید بر اینکه در خصوص طرح های اطراف حرم مجوزهایی که باید از وزارت راه و شهرسازی اخذ می شد به اداره کل راه و شهرسازی تفویض شده است، گفت: راه های اجرای طرح ها یک واحد داده شده است. پس از دیگری و همکاری تهران در این زمینه نیز قابل توجه است و در چند ماه آینده عملیات اجرایی آن را آغاز خواهیم کرد.

  لیگ ملت های والیبال نتایج روز چهارم هفته گذشته

دیدگاهتان را بنویسید