انعقاد تفاهم نامه همکاری بین میراث فرهنگی و دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان

به گزارش خبرگزاری موج گیلان، ولی جهانی گفت: حوزه های تخصصی مرتبط با میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گیلان از ظرفیت های متفاوتی در زمینه تحقیقات و مباحث اجرایی برخوردار است و نیاز به استفاده از روش های تخصصی و علمی برای انجام آن وجود دارد. از این فرصت به نفع توسعه صنعت اشتغال زا استفاده شود و از گردشگری و رشد متوازن اقتصادی استان به نحو شایسته استفاده شود.

جهانی با تاکید بر استفاده از ظرفیت کارشناسان دانشگاه در این راستا گفت: استان گیلان بیش از 27 هزار هنرمند در رشته های مختلف صنایع دستی دارد و همچنین بیش از 5200 اثر تاریخی در استان شناسایی شده و همچنین ورود و استقبال گسترده گردشگران برای بازدید از اماکن گردشگری گیلان فرصت ارزشمندی است توسعه اشتغال به خصوص در سطح روستا

دانشگاه آزاد و میراث فرهنگی

وی با اشاره به مزایای برگزاری نشست ها و انجام طرح های تحقیقاتی برای توسعه گردشگری و صنایع وابسته گیلان و همچنین حفظ میراث ارزشمند فرهنگی این استان گفت: اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گیلان ضمن حمایت آمادگی دارد از تمام ظرفیت خود استفاده کند اجرای این تفاهم نامه زمینه استفاده از نظرات کارشناسان و کارشناسان دانشگاهی را برای دستیابی به اهداف توسعه محور در استان فراهم کرد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان وی همچنین در این جلسه گفت: دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان با بیش از 33 هزار دانشجو در مقاطع مختلف تحصیلی، 15 مرکز فعال در استان، 3 مرکز رشد، 1 مرکز نوآوری و 5 مرکز تحقیقات گردشگری می تواند به رفع مشکلات موجود کمک کند. برای ارائه اقدامات لازم را در اجرای این تفاهم نامه انجام داده ایم و امیدواریم با تحقق اهداف مورد انتظار، منافع این طرح برای مردم استان گیلان ملموس باشد.

  ضرغامی: ما وظیفه داریم حوزه های تمدن ایران را به جهانیان ارائه کنیم

دیدگاهتان را بنویسید