آیین نامه مربوط به اعطای مزایای ازدواج و اشتغال به تصویب رسید

169788188 خبر عجیب

شفقنا- هیات وزیران در اجرای تکلیف مندرج در تبصره (16) قانون بودجه سال 1401 کل کشور در خصوص اعطای تسهیلات اجباری برای اعطای تسهیلات قرض الحسنه برای ایجاد خانواده، ایجاد کرد. محل کار و حمایت از اقشار تحت پوشش نهادهای حمایتی، مفاد اجرایی این تبصره به تصویب قانون رسید.

به گزارش شفقنا، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیات دولت، در جلسه روز یکشنبه هیات دولت که به ریاست آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور برگزار شد، بانک مرکزی مکلف به برداشت 100 درصدی موجودی شد. سپرده های قرض الحسنه و 50 درصد سپرده های جاری در قرض الحسنه شبکه بانکی باید برای ایجاد خانواده های اولویت اول از طریق موسسات اعتباری تسهیلات ارائه کند.

همچنین مؤسسات اعتباری موظفند به هر یک از زوجینی که تاریخ ازدواج آنها بعد از 1397/01/1 است یک میلیارد و 200 میلیون ریال وام ازدواج با بازپرداخت 10 ساله پرداخت کنند.تسهیلات قرض الحسنه ازدواج برای زوجین زیر 25 سال و همسران زیر 23 یک میلیارد و 500 میلیون ریال تعیین شده است. افرادی که در زمان درخواست وام ازدواج بیش از 50 سال سن دارند، واجد شرایط دریافت وام ازدواج نیستند.

همچنین بانک مرکزی موظف است حداکثر تا یک ماه پس از ابلاغ این آیین نامه سامانه ثبت نام متقاضیان و مدیریت فرآیند پرداخت اعتبار تولد را ایجاد و سازمان ثبت احوال کشور نیز موظف است. کمک کامل برای اجرای این ماده باشد.

پرداخت تسهیلات اعتباری و ودیعه مسکن یا خرید یا ساخت مسکن از طریق موسسه اعتباری در حدود وجوه مربوط (به درخواست سرپرست خانوار) ​​با مدت بازپرداخت تا 20 سال برای خانوارهای فاقد مسکن که در سال 2019 به بعد صاحب فرزند سوم یا بیشتر شده است. و یا (با سقف انفرادی 2 میلیارد ریال برای هر خانواده) و اختصاص مبلغ 30 هزار میلیارد ریال برای تامین جهیزیه کالای ایرانی با معرفی ستاد اجرایی فرمان امام (ره) (با سقف انفرادی تسهیلات برای متقاضیان). مبلغ یک میلیارد و 200 میلیون ریال و زوجین زیر 25 سال و همسران زیر 23 سال مبلغ یک میلیارد و 500 میلیون ریال از دیگر تعهدات بانک مرکزی در این آیین نامه است.

  ثبت بیش از 500 مورد خفگی شدید ناشی از ظهور گرد و غبار در عراق

همچنین در راستای حمایت از اشتغال و اولویت بندی مشاغل خانگی، بانک مرکزی موظف است یک میلیون و 20 هزار میلیارد ریال از محل تسهیلات قرض الحسنه از طریق موسسات اعتباری تخصیص دهد. تسهیلات تا سقف یک میلیارد ریال با احراز اعتبار متقاضی و ضامن معتبر پرداخت می شود و بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران شرایط اعتبارسنجی متقاضیان کمیته امداد را به مؤسسات وام دهنده ابلاغ می کند.

همچنین بر اساس این آیین نامه مبلغ 620 هزار میلیارد ریال برای استان ها و شهرستان ها بر اساس شاخص های جمعیتی و نرخ بیکاری که پس از تصویب کارگروهی متشکل از وزارتخانه توسط شورای برنامه ریزی و توسعه استان تعیین شد. معاونت امور اقتصادی و دارایی (دبیر)، وزارت کشور، تعاون، کار و رفاه اجتماعی و بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و معاونت توسعه مناطق روستایی و کم برخوردار کشور در اولویت قرار دارند. مناطق حاشیه نشین، فعالیت های خلاق و دانش بنیان و تعاونی ها به شرح جدول پیوست توزیع شده است.

آئین نامه اجرایی روابط مالی شرکت ملی نفت ایران با دولت تصویب شد

در اجرای جزء (1) بند (پ) تبصره (1) قانون بودجه سال 1401 کل کشور در مورد اصلاح رابطه مالی دولت و شرکت نفت، هیات وزیران ضمن بررسی قرارداد. بین وزارت نفت (از طرف دولت) و شرکت ملی نفت ایران و دستورالعمل‌های اندازه‌گیری حجم و وزن نفت، گاز و فرآورده‌های اساسی، آیین‌نامه اجرایی مربوط به آن تصویب شد.

صدور مجوز امضای موقت موافقتنامه همکاری در زمینه حفظ نباتات و قرنطینه نباتات ایران و آفریقای جنوبی

همچنین هیأت وزیران به وزارت جهاد کشاورزی اجازه داد تا موافقتنامه همکاری جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آفریقای جنوبی در زمینه حفظ نباتات و قرنطینه نباتات را مذاکره، تنظیم و امضای موقت کند.

  نگهداری از واحدهای تولیدی ثبات بازار و تحویل کالاهای مورد نیاز را به همراه دارد

دیدگاهتان را بنویسید