گالیباف: کارنامه قابل قبولی در حفظ محیط زیست زاگرس نداریم

62309859 خبر عجیب

شفقنا- سخنگوی شورای اسلامی با اشاره به رصد سفر کارکنان خود به استان کهگیلویه و بویراحمد، گفت: توجه به مناطق محروم یکی از نکات اساسی در تدوین برنامه هفتم توسعه است. .

به گزارش شفقنا، دکتر محمد باکر کلیباف صبح امروز (سه شنبه 23 تیرماه) در بدو ورود به استان کهگیلویه و بویراحمد در جمع خبرنگاران در تشریح برنامه های نظارتی بر سفر کارکنان خود و هیئت همراه به این استان گفت: این استان: دومین مرحله از سفرهای رصدی ما با عنوان «بازرسی ستاد» با سفر به استان کهگیلویه و بویراحمد آغاز شد.
رئیس شورای اسلامی شهر با اشاره به فاصله سفرهای رصدی گفت: در دوره قبلی سفرها فعالیت و تحرک دولت قبل آنطور که باید نبود و اکثر پروژه ها را در اماکن پیگیری کردیم. با روی کار آمدن دولت جدید و حضور خوب در میدان، این جهت در شورای اسلامی به ما داده شد تا با نگاه و نظارت ستاد که به معنای نظارت و کنترل بر پروژه ها به ویژه در حال اجراست. -تا برنامه هفتم توسعه می توان سیاست ها و رویکردهایی را اتخاذ کرد که به ویژه برای استان های فقیر اقدام کنیم.
وی با بیان اینکه با توجه به گستردگی استان باید اقدامات ویژه ای به ویژه در حوزه زیرساخت ها و راه ها انجام شود، ادامه داد: در بررسی های انجام شده روستاهای زیر 20 خانوار با مشکل برق، آب و گاز مواجه هستند. ما معتقدیم باید مطالعات انجام شود و این گونه پروژه ها و مشکلات در برنامه هفتم توسعه دیده شود.
کلیباف ادامه داد: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده این استان را برای سفر انتخاب کردیم، لذا انشالله با رصد خوب پروژه ها و مشکلات حوزه حسابرسی، اعتباری و مشکلاتی که ممکن است در حوزه وام دهی و همچنین پروژه ها پیش بیاید. برای سازماندهی تکلیف خود که زمان بر است.
رئیس قوه مقننه در خصوص تهیه برنامه هفتم توسعه در مجلس تصریح کرد: امیدواریم در برنامه توسعه بعدی بتوانیم پروژه های طولانی و زمان بر را به بهره برداری برسانیم و پروژه هایی را که بیش از 2 دهه طول کشیده است ساماندهی کنیم. برنامه شروع شد
وی در خصوص اقدامات اولیه انجام شده برای سفر نظارتی در استان نیز گفت: قبل از سفر کار کارشناسی خوبی انجام شد و زمان زیادی صرف شد که جلسات متعددی با وزرا و بخشدار انجام شد و تیم های میدانی قبلا از استان بازدید کردند و امیدوارم امروز بازدیدهای میدانی خوبی داشته باشیم تا در جهت رفع مشکلات گام های جدی برداریم.
کلیباف درباره مشکل آفات جنگل‌های بلوط زاگرس نیز گفت: دولت قطعاً به این موضوع توجه دارد و مسائل زیست‌محیطی مورد توجه است و این مشکل پروانه سفید بلوط زاگرس خوار نیز یکی از دغدغه‌های سفر ماست که باید توجه کنیم واقعیت این است که در دهه های اخیر پوشش سبز زاگرس ضعیف شده و گرمای هوا، آتش سوزی و کمبود تجهیزات اطفای حریق مشکلاتی را برای پوشش سبز این منطقه ایجاد کرده است و سابقه حفظ محیط زیست را داریم. زاگرس نظر قابل قبولی نداریم، همانطور که گفته شد یکی از دغدغه های سفر امروز ما رسیدگی به این موضوع و بحث در مورد آن است.

  نقش علوم انسانی در کاربرد الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت / یادداشت محمدرحیم عیوضی

اخبار قبلیالجزایر؛ نخست‌وزیر اسرائیل برجام را «توافق خطرناکی» توصیف کرد.
خبر بعدیمعاون سفارت ایران در کابل: ایران و افغانستان اجازه نخواهند داد عناصر مغرض روابط دو ملت را مخدوش کنند.

دیدگاهتان را بنویسید