پرورش هندوانه در 430 هکتار از اراضی جوگتای

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، محمدجواد ایزدیان مدیر جهاد کشاورزی شهرستان جوهتای در سخنانی با بیان اینکه بیش از 430 هکتار از اراضی این شهرستان برای کشت محصولات زراعی استفاده می شود، اظهار داشت: در حال حاضر بیش از 430 هکتار از اراضی این شهرستان برای کشت محصولات زراعی استفاده می شود. هندوانه توزیع می شود

یزیدیان در ادامه این مطلب افزود: متوسط برداشت هندوانه در شهرستان جوهتای 65 تن در هکتار است و پیش بینی می شود تا اواسط مردادماه بالغ بر 28 هزار تن هندوانه از مزارع این شهرستان جمع آوری و در بازار عرضه شود.

مدیر جهاد کشاورزی جغتای نیز بیان کرد: به دلیل خشکسالی های پی در پی و کم آبی، صیفی جات خارج از فصل به صورت کپه ای و زیر پلاستیک انجام می شود.

یزیدیان در خاتمه افزود: با توجه به کمبود منابع آبی و افت سطح آب های زیرزمینی، 390 هکتار از این مزارع به روش های نوین آبیاری تحت فشار مجهز شده است که این امر موجب افزایش راندمان آبیاری و عملکرد بهتر محصول شده است.

شایان ذکر است: در سال زراعی جاری پرورش خربزه و هندوانه با استفاده از روش های نوین آبیاری در این شهر بسیار افزایش یافته است و انواع هندوانه کشت شده در این شهر بیشتر شامل کریمسون سویت، ناسکو، باراکا و … می باشد.

  توئیت امیر عبداللهیان به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی

دیدگاهتان را بنویسید