پاکسازی واحد تولید جوجه های گوشتی از علائم بیماری آنگارا.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، ولی الله جغتایی رئیس شبکه دامپزشکی ششمد خراسان رضوی در خبری اعلام کرد: یک واحد تولیدی جوجه های گوشتی در این شهر این علائم بیماری “هنگار”. او در میان مرغ هایش دیده شد، برای جلوگیری از شیوع بیماری، آن را تمیز کردند و همه پرندگانش را از بین بردند و دفن کردند.

جغتایی در ادامه این خبر افزود: این واحد مرغداری با ظرفیت 11 هزار قطعه جوجه در منطقه روستای بسک شهرستان ششتمد قرار دارد که طیور آن از سن 34 روزگی به بیماری آنگارا مبتلا شدند.

رئیس شبکه دامپزشکی ششتمد خراسان رضوی خاطرنشان کرد: بر اساس برنامه نظارت و مراقبت از وضعیت بهداشتی مرغداری های شهرستان برای جلوگیری از انتقال بیماری به واحدهای همجوار با هماهنگی صندوق بیمه بانک کشاورزی تمامی طیور این مرکز بیماری معدوم شدند.

وی افزود: آنگارا یکی از بیماری های نوپدید در طیور در حال حاضر هیچ درمان موثری وجود ندارد و ویروس عامل بیماری نسبت به سایر عوامل بیماری طیور در برابر عوامل محیطی و ضدعفونی‌کننده‌های معمولی مقاوم‌تر است.

جحتایی در پایان بر اجرای دستورالعمل های توصیه شده تاکید کرد و یادآور شد: بهترین راه پیشگیری از این بیماری رعایت اصول بهداشتی در مرغداری ها و خرید جوجه یکروزه با سابقه واکسیناسیون است.

  سازمان هواشناسی اعلام کرد: فعالیت سامانه بارشی تا روز دوشنبه تشدید می شود

دیدگاهتان را بنویسید