در حوزه مصرف برق، ما نه مصرف کننده بزرگ، بلکه مصرف کننده ضعیف هستیم

به گزارش خبرگزاری موج خراسان، رضوی پیام باقری رئیس هیئت مدیره سندیکای صنعت برق ایران در سخنانی اعلام کرد: تفکیک دولت و وزارت نیرو کارآفرینی در حوزه برق و ارتقای اقتصاد آن منجر به ارتقای شاخص های صنعت برق کشور می شود.

این سخنان را باقری در اولین همایش صنفی بیان کرد انرژی خراسانی که در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی مشهد اظهار داشت: تقاضا و عرضه واقعی یک تقاضای جدی است و با استفاده از اصل 44 قانون اساسی و قانون جهت هدایت یارانه ها می توان در جهت رونق اقتصاد حرکت کرد. در زمینه برق

رئیس هیئت مدیره سندیکای صنعت برق ایران همچنین تصریح کرد: صنعت برق یکی از صنایع جذاب برای سرمایه گذاری است که می تواند بین هشت تا 10 برابر میانگین صنایع کشور ارزش افزوده ایجاد کند.

وی در ادامه سخنان خود افزود: شدت مصرف انرژی نشانگر کارایی یا ناکارآمدی اقتصاد کشور است. اهمیت آن به این دلیل است که اقتصاد کشور مبتنی بر انرژی است.

باقری همچنین گفت: در شرایطی که آمارهای جهانی روند کاهشی شدت مصرف انرژی را نشان می دهد، کشور ما برخلاف این مسیر حرکت کرده و بالاترین میزان مصرف انرژی را به خود اختصاص داده است.

رئیس هیات مدیره اتحادیه صنعت برق ایران خاطرنشان کرد: رشد شدت مصرف انرژی در کشور بر اساس برآوردهای انجام شده طی دو دهه اخیر 40.5 درصد است در حالی که میانگین جهانی آن منفی 23.7 درصد است.

وی اذعان داشت: داده های شدت مصرف انرژی نشان می دهد که اقتصاد کشور از مشکلات زیادی رنج می برد و بیشترین یارانه در این حوزه متعلق به ایران است.

  رئیس جمهور لبنان در بحبوحه تشدید بحران با کشورهای عربی به قطر سفر می کند

وی همچنین تاکید کرد: در میدان هستیم مصرف برق او گفت: «ما مصرف کننده سنگین نیستیم، ما مصرف کننده بدی هستیم.» سیاست های مدیریت تقاضا مجموعه اقداماتی است که شدت مصرف انرژی را کاهش می دهد.

باقری در خاتمه یادآور شد: در زمینه مدیریت مصرف نیز قوانین حمایتی وجود دارد، قانون اصلاح الگوی مصرف که در سال 90 ابلاغ شد موثر نبود و مقررات حاصل از آن از شدت مصرف کاسته نشد.

دیدگاهتان را بنویسید