اولین تابستان رایگان پس از دو سال محدودیت/تدارکات شهرداری برای تابستان امسال چیست؟

به گزارش خبرگزاری موج قم، در این دو سال طلاب فقط به بازی در خانه و تفریح ​​در فضای مجازی پرداختند، حالا با از بین رفتن کرونا و باز شدن مکان های تفریحی، طلاب تمایل بیشتری به بازی و گذراندن اوقات فراغت خود دارند. علاقه مند به طبیعت هستند

تابستان را برای بچه ها سرگرم کنیم

والدین به دلیل تعطیلی کلاس های تابستانی و عدم حضور فرزندانشان در مجتمع آموزشی تفریحی، فرزندان خود را در کلاس های مختلف ثبت نام می کنند و احساس می کنند فرزندانشان در این دو سال عقب مانده اند و باید در ساعات مدرسه شرکت کنند. والدین برای آنها برنامه ریزی کردند

مادر سارا دختری 9 ساله می گوید: دخترم در این دو سال در کرونا تحصیلات مورد نیاز خود را چه در دوره بزرگسالان و چه در کلاس های دیگر ندیده است و می خواهم او را در رشته تقویتی ثبت نام کنم. کلاس‌ها و کلاس‌های هنری مانند مجسمه‌سازی، نقاشی و بافندگی، دو سال پیش فرا رسید.

پسر 11 ساله ای به نام علی پسری می گوید: «در این دو سال از رفتن به باشگاه، استخر و بازی در شهربازی محروم شده ام و می خواهم زمان بیشتری را به بازی و سرگرمی در این شهر بگذرانم. 3 ماه.”

یک کارشناس کودک نیز می گوید: ثبت نام کودکان در چند کلاس مختلف مدرسه یک اشتباه است و والدین باید به کودکان فرصت شرکت در کلاس مورد علاقه خود را بدهند.

این کارشناس کودک با توجه به 9 ماه درس خواندن و خستگی امتحان دانش آموزان می گوید: بچه ها در این 9 ماه درس خوانده اند و تابستان آنها باید استراحت، مسافرت و تفریح ​​باشد.

  نشست اسلو: افغانستان خانه مشترک همه افغان هاست

والدینی که در تابستان فرزندان خود را مجبور به شرکت در کلاس های مدرسه می کنند، لذت تعطیلات و سرگرمی مورد علاقه کودک را از او می گیرند.

نگرانی والدین از عدم تعمیر برخی وسایل بازی در پارک ها و شهربازی ها

برخی والدین و کودکان از تعمیر نکردن وسایل ورزشی در پارک ها و شهربازی ها گلایه دارند. پس از گذشت دو سال از کرونا و تعطیلی برخی از پارک ها و شهربازی ها، لازم است شهرداری تجهیزات شهربازی ها را از نظر نقص فنی بررسی یا تعویض کند تا خانواده ها آرامش داشته باشند فرزندان خود را به شهربازی و پارک بفرستند.

پدر لیلا دختر ۶ ساله می گوید: شب ها دخترم را برای بازی به پارک های مختلف می برم. اکثر این پارک ها از زمان بازگشایی تاکنون تعمیر و بازرسی نشده اند. برخی از پارک‌هایی که به دلیل ویروس کرونا تعطیل شده بودند و تاب آن‌ها توسط شهرداری برداشته شد، همچنان مانند قبل هستند.»

مادر پسر 7 ساله یوسف می گوید: برخی از شهربازی ها مانند شهربازی بستان علوی همچنان از گرد و غبار پاک نشده و از نظر بهداشتی تمیز نیستند و شهرداری موظف است تجهیزات را بررسی کند تا مانع شود. تصادفات احتمالی

مدیر عامل پارک ها و عرصه های سبز شهرداری قم از استاندارد ۸۸ درصدی تجهیزات شهربازی خبر داد.

چندی پیش پیام جوادیان مدیر عامل پارک ها و عرصه های سبز شهرداری قم از استاندارد بودن تجهیزات زمین های بازی در بوستان ها خبر داد و گفت: در اجرای ایمن سازی پارک ها دقت لازم صورت گرفته است.

  برای جلوگیری از هک شدن واتس اپ را آپدیت کنید!

وی افزود: سه شهربازی فعال در سطح شهر، 15 هزار مترمربع زمین بازی و 182 شهربازی در باغ ها و بوستان ها دارای گواهی نوع ساخت و مونتاژ هستند.

جوادیان تمامی شهربازی های استان را استاندارد می داند و ادامه می دهد; شهربازی های غدیر، هاشمی و علوی دارای استانداردهای لازم هستند و هر ساله مجوز اخذ استاندارد صادر می شود.

تعطیلات پیش رو برای دانش آموزان و والدین با دو سال گذشته متفاوت است.

آنها هم مثل بقیه مردم دو سال سخت کرونا را پشت سر گذاشته اند، درس خوانده اند و حالا تابستان در راه است و می خواهند از آن نهایت استفاده را ببرند.

دیدگاهتان را بنویسید