ادامه زیاده‌روی‌های آمریکا منجر به شکست مذاکرات برجام می‌شود/ رویکرد ایران در مذاکرات دوحه در راستای منافع ملی است

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج تاکید کرد: زیاده خواهی های آمریکا و بی عملی و عدم وفاداری به عهد باعث شد توافق برجام محقق نشود. نتایج مطلوب را به دست آورد و گفت: آمریکایی ها وفادار هستند. آنها به وعده های خود عمل نکردند و به وعده هایی که در توافق داده بودند وفا نکردند. علاوه بر این، عدم اقدام اروپایی ها و عمل نکردن به تعهدات خود دومین عاملی بود که منجر به شکست این توافق شد.

نماینده مردم شیراز در مجلس با بیان اینکه جمهوری اسلامی گفتمان قوی و استدلال های جهانی دوست دارد و از مذاکرات عدول نکرده و نخواهد کرد، خاطرنشان کرد: برجام امروز نیازمند تصمیم سیاسی دولت آمریکا است. و متحدانش اگر بتواند تصمیم بگیرد، اگر درست و منطبق با منافع ملی باشد که تا امروز بر آن ایستاده ایم و بر اساس آن این معاهده را پذیرفته ایم، قطعاً می تواند به نتایج خوبی برسد.

وی افزود: اگر آمریکایی ها بخواهند به افراط و تفریط خود ادامه دهند و در واقع به رفتار شیطنت آمیز و تهدیدآمیز خود ادامه دهند و از یک سو نشان دهند که مشغول مذاکره و علاقه مند هستند و از سوی دیگر اقداماتی مانند ادامه تحریم ها را انجام دهند. یا از دشمنان ملت ایران حمایت کنید، این برای هیچ کشوری قابل قبول نیست.

این نماینده مجلس با تاکید بر اینکه ادامه دادن ملت بزرگ ایران با کشوری که به عهد و پیمان خود وفادار نیست و به دنبال سلطه طلبی و سلطه طلبی است، قابل قبول نیست، تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران همواره قدیر را وارد عهد کرده و برخورد کرده است. با رویکرد صادقانه مذاکرات امروز نیز از آمریکایی‌ها می‌خواهد که نشان دهند در اقدامات خود صادق هستند.

  سراوانی ها پست خود را به زباله می شکنند/ انباشت زباله های 40 ساله توسط مسئولان انجام شد

عزیزی با اشاره به اینکه نشست دوحه به رفتار آمریکایی ها بستگی دارد، گفت: آمریکایی ها و اروپایی ها باید به اقدامات خود پایبند بوده و به تعهدات خود عمل کنند و از هر گونه اقدامی که این احساس را در کشور ما ایجاد می کند، پرهیز کنند و اگر به دنبال برهم زدن اوضاع هستند، بپرهیزند. قول بده، اجتناب کن

نماینده مردم شیراز در مجلس افزود: مذاکرات دوحه در واقع نیازمند رویکرد صادقانه اروپا و آمریکایی ها و اجرای درست توافقات و تعهداتی است که قبلا پذیرفته اند و باید از اغراق پرهیز کرد.

وی تصریح کرد: اگر در این دوره از مذاکرات که هم اکنون در سطح معاونت سیاسی وزیر امور خارجه رصد می شود، این تصور ایجاد شود که آمریکایی ها رفتار خود را تغییر داده و از اقدامات گذشته خود پشیمان شده اند، امکان توافق وجود دارد. در مورد برجام دلگرم کننده بود

عزیزی در خصوص تاثیر زمانی مذاکرات گفت: بازه زمانی بستگی به رویکردهای طرفین در مذاکرات دارد، اگر شرایط ایران پذیرفته نشود و منافع ملت ایران را نادیده بگیرند و بر رفتار نادرست خود پافشاری کنند، ممکن است. که مذاکرات به پایان نمی رسد، اما اگر شاهد تغییر رفتار باشیم، می تواند بسیار سریع باشد.

دیدگاهتان را بنویسید