10 مدال رنگی تکواندو قهرمانی آسیا برای نمایندگان ایران

شفقنا- ملی پوشان کشورمان در هفتمین دوره مسابقات تکواندو قهرمانی آسیا در رشته پومسه با یک طلا، ۶ نقره و ۳ برنز دست یافتند.

به گزارش شفقنا ورزشی و به نقل از روابط عمومی فدراسیون تکواندو، امروز (پنجشنبه 11 تیر 1401) در سالن هوبان چانچون هفتمین دوره مسابقات تکواندو قهرمانی آسیا با پومسه با حضور 157 تکواندوکار از 34 کشور جهان برگزار شد. ، میزبان کره جنوبی. .

تیم ملی پوکه کشورمان متشکل از علی نادعلی نجف آبادی، مرتضی زنده دل، نادر هدمرادی، امیررضا مهربان، علی سهرابی، یاسین زندی، حسین بهشتی، اکبر فروزان، مرجان سلحشوری، مهسا صادقی، مرجنا مدیه سجی، پارمان هاشمی تیم ملی پومسه ایران است. بانوان و آقایان نیز در این مسابقات شرکت کردند که سنگ پوکه طلا، شش نقره و سه برنز بود.

در تیم دونفره بالای 30 سال تیم بهشتی و فرهمند پارسا ابتدا با 7.50 امتیاز مقابل قطر به برتری رسیدند و سپس با غلبه بر کائو، لو و والت چین تایپه به مدال طلا دست یافتند.

یاسمین لیموچی در هفتمین دوره مسابقات جام پومسه آسیا در بخش نوآوری و رده سنی بالای 17 سال به مدال برنز دست یافت. لیموچی در یک گروه هشت نفره با قزاقستان، چین تایپه، ژاپن، فیلیپین، کره جنوبی، تایلند و ویتنام دیدار کرد و امتیاز 6.80 به دست آورد. نفر اول Ye Uncha از کره جنوبی و دومی Jana Dominic Oliva از فیلیپین است.

مرتضی زنده دل در قسمت خلاق و در رده سنی بالای 18 سال با پومسه کاران از چین تایپه، فیلیپین، ژاپن، کره جنوبی، تایلند و ویتنام به رقابت پرداخت و در نهایت با امتیاز 7.10 به همراه تایلند به مدال برنز دست یافت. جائه هیون خان از کره جنوبی دوم شد و داریون ونرابل از فیلیپین دوم شد.

  بانک جهانی 400 میلیون دلار وام به تونس داده است

یاسین زندی نیز در بخش استاندارد و در رده سنی 18 تا 30 سال با شکست حریفی از هنگ کنگ در مرحله یک چهارم نهایی به پیروزی رسید و در نیمه نهایی مقابل نماینده کشور میزبان تنها با دویست درصد اختلاف متوقف شد و امتیاز 7.68 را به دست آورد. امتیاز با مدال برنز

علی نادعلی، حسین بهشتی و اکبر فروزان در ترکیب سه نفره و بالای 30 سال به مصاف کره جنوبی رفتند و با 7.55 امتیاز به مدال ارزشمند نقره دست یافتند.

علی نادعلی نیز 30 سال پس از استراحت، در یک چهارم نهایی با امتیاز 7.60 برنده یک تک آهنگ شد. ملی پوش پومسه دار کشورمان در فینال مقابل عثمان بولارس از قطر با نتیجه ۷.۷۴ به برتری رسید و در نهایت با ۷.۶۲ امتیاز مقابل جائه اوک جان از کره جنوبی دوم شد و به مدال نقره رسید.

در رده انفرادی زیر 30 سال مرجان سلاشوری که با پیروزی مقابل پاراباتی از نپال به فینال راه یافت در نهایت مغلوب سان مین یو از کره جنوبی شد و به مدال نقره رسید. در انفرادی بالای 30 سال آتوس فرهمند در فینال 7.57 امتیاز به یوجین کانگ از کره جنوبی از دست داد.

نادر خدامرادی نیز با شکست رستم اکبری از افغانستان به فینال انفرادی زیر 65 سال رسید و مقابل کیونگ او سئو از کره جنوبی با صد اختلاف شکست خورد و مدال نقره را به گردن آویخت. هدمرادی اردیبهشت ماه امسال مقابل همین رقیب کره ای فینال جام جهانی گویانگ کره جنوبی را به دست آورد و به مدال طلای ارزشمندی دست یافت.

  محمد بن زاید رئیس جمهور جدید امارات شد

در تیم 2 تا 30 سال صادقی و مهربان ابتدا ویتنام را شکست دادند سپس در فینال مغلوب چین تایپه شدند و به مدال نقره رسیدند.

سیدمینا هاشمی در رده سنی 41 تا 50 سال نیز در دور اول با شکست مقابل ژی هیونگ سئو از کره جنوبی موفق به کسب مدال نشد. این در حالی است که تیم ملی دو نفره مبتکر نیز از کسب مدال بازماند.

تیم ملی ایران منتظر اعلام کمیته برگزاری است تا جایگاه خود را در رده بندی نهایی این مسابقات مشخص کند.

دیدگاهتان را بنویسید