والیبال | ایران نوار پیروزی آمریکا را برید + فیلم

3 خبر عجیب

تیم ملی والیبال ایران در ششمین بازی خود در لیگ ملت‌ها در سال 2022 با شکست آمریکا به پیروزی ارزشمند و مهمی دست یافت و اولین ناکامی آمریکایی‌ها در این رقابت‌ها را رقم زد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، سومین روز از هفته دوم رقابت های مقدماتی لیگ ملت های 2022 در گروه مردان امروز (پنجشنبه 2 تیرماه) با شش دیدار در شهر کزون فیلیپین و صوفیه بلغارستان پیگیری شد. .

در ششمین و آخرین دیدار امروز که در سالن آرنا آرمات شهر صوفیه برگزار شد، دو تیم ملی والیبال ایران و آمریکا به مصاف هم رفتند و شاگردان بهروز عطایی در سه ست متوالی با نتایج 25 تا 25 به مصاف هم رفتند. 18، 29 بر 27 و 27 بر 25 آنها پیروز شدند تا بردهای آمریکا را بشکنند.

کشمکش بر سر انتظارات بازیکنان، عملکرد دقیق کادر فنی به ویژه بهروز عطایی در تخصیص وقت فنی و درخواست بازرسی تصویری و هماهنگی به موقع تیم ایران در دیدار مقابل آمریکا از نکات قابل توجه بود. عملکرد تیم ایران در این دیدار.

بهروز عطایی سرمربی تیم ملی والیبال ایران از ترکیب امیرحسین توه تک، محمد طاهر وادی، امین اسماعیل نژاد، میلاد عبادی پور، امیرحسین اسفندیار، مهدی جلوه و محمدرضا حضرت پو استفاده کرد.

رقابت دو تیم از ست اول شروع شد اما بازیکنان دو تیم کمی استرس داشتند، کم کم تیم ایران برتری خود را به حریف دیکته کرد به طوری که در وقت فنی ست اول 12- شد. 7 جلوتر از ایالات متحده است. برتری تیم ایران در این ست ادامه یافت و شاگردان عطایی با نتیجه 25 بر 18 پیروز شدند.

  سومین کنفرانس ملی امنیت سایبری در ماراژ برگزار می شود

امین اسماعیل نژاد در این ست دو امتیاز گرفت و اشتباهات بازیکنان ایران (پنج) نسبت به آمریکا (10) نصف شد. هر دو تیم در این ست 13 امتیاز از حمله به دست آوردند.

آمریکایی ها در ست دوم کمتر اشتباه کردند و رقابت دو تیم نزدیک شد اما زمان استراحت فنی در این ست 12 بر 9 به سود ایران رقم خورد. سرمربی آمریکایی با نتیجه 16 بر 11 به سود ایران استراحت کرد تا از اختلاف امتیاز دو تیم جلوگیری کند و در ادامه آمریکایی ها با کسب سه امتیاز متوالی به آتای استراحت دادند.

در این ست هر دو تیم 17 امتیازی شدند و رقابت به امتیاز 27 رسید تا در نهایت تیم ایران با نگاه هوشیار وادی و درخواست ویدیو چک به دلیل عبور بازیکن آمریکایی از تور با نتیجه 29 بر 27 برنده این ست شد. تیم در ست با نتیجه 2 بر 0 از حریف پیش افتاد. مرتضی شریفی، امیررضا سرلک و علی رمضانی نیز در این ست برای تیم ایران به میدان رفتند.

بازیکنان ایران در ست سوم به مبارزه ادامه دادند و با وجود تلاش بازیکنان آمریکایی، ست سوم با نتیجه 27 بر 25 به سود ایران به پایان رسید تا تیم والیبال مردان ایران در ششمین دیدار خود به سومین پیروزی دست یابد. از جامعه ملل درگیری شریفی و اسفندیار با نتیجه 26 بر 25 به سود ایران بازی را متوقف کرد.

تایلر میچوم، جاشوا توانیگا، توری دیفالکو، جفری جندریک، کایل انسینگ و توماس جاشکه بازیکنان آمریکایی ابتدای مسابقه بودند که در 6 منطقه تیم قرار گرفتند. کایل داگوستینو همچنین لیبروی تیم تحت رهبری جان اسپیرا از ایالات متحده بود.

  امام جمعه موقت تهران: مومنان همایش ترحیم برگزار کنند

آکینزی اردال از ترکیه به عنوان داور اول و فرناندز فونتس داوید از اسپانیا به عنوان داور دوم قضاوت کردند.

دکتر محمدرضا داورزنی رئیس فدراسیون والیبال نیز در آرمات صوفیه این دیدار را تماشا کرد. همچنین تعدادی از تماشاگران ایرانی از کشورهای بلغارستان، رومانی، انگلیس و آمده برای تماشای این دیدار آمده بودند.

دیدار امروز تیم های والیبال ایران و آمریکا بیستمین بازی رسمی این دو تیم در تاریخ است. آمریکایی ها در 19 بازی قبلی خود 13 برد را کسب کرده و در بازی امروز هفتمین شکست خود را از ایران متحمل شدند.

تیم ملی والیبال آمریکا 21 مدال در رویدادهای مهم والیبال جهان از جمله سه مدال طلا و یک عنوان المپیک (1984 لس آنجلس، 1988 سئول و 2008 پکن) کسب کرده است.

جام جهانی مردان 1986 فرانسه، دو قهرمانی در جام جهانی 1985 و 2015 و دو مدال طلای لیگ جهانی در سال های 2008 و 2014 از دیگر جوایز تیم ملی والیبال آمریکا است.

تیم والیبال مردان ایران در سومین دیدار خود از هفته دوم لیگ ملت ها از ساعت 18 جمعه 2 تیرماه به مصاف برزیل می رود.

دیدگاهتان را بنویسید