نخست وزیر سابق تونس برای دومین بار در دو ماه گذشته بازداشت شد

aa 12 خبر عجیب

شفقنا- منابع مختلف می گویند نیروهای امنیتی تونس برای دومین بار در دو ماه گذشته نخست وزیر سابق را بازداشت کردند.

صفحه رسمی فیسبوک حمادی الجبلی، نخست وزیر سابق تونس، پنجشنبه شب با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که یک تیم امنیتی او را در شهر ساحلی شمال شرقی شوش دستگیر کرده اند.

تیم امنیتی الجبلی که از دسامبر 2011 تا فوریه 2013 به عنوان نخست وزیر تونس فعالیت می کرد و همچنین برای انتخابات ریاست جمهوری 2019 نامزد شده بود، در حالی که تلفن همراه توقیف شده بود به مکان نامعلومی منتقل شد. او و همسرش نیز ضبط شده اند.

وب‌سایت رسمی نخست‌وزیر سابق تونس که با جنبش اسلام‌گرای النهضه مرتبط است، همچنین افزود: نیروهای امنیتی دلیل بازداشت الجبلی را نداشتن کارت شناسایی ملی اعلام کردند که چند ماه پیش برای تمدید آن دریافت کرده بود. با پاسپورت درخواستی، جلوگیری شد.

خانواده الجبلی به نوبه خود مسئولیت کامل امنیت جسمی و روانی وی را بر عهده قائد سعید رئیس جمهور تونس گذاشته و از جامعه مدنی و سازمان های حقوق بشری خواسته اند تا به این نقض های سرکوبگرانه و غیرانسانی حقوق بشر پاسخ دهند. و آزادی های تضمین شده بر اساس قانون اساسی.

در همین حال، رادیو موزاییک مستقر در تونس گفت که دادستان ارشد مبارزه با تروریسم پنج شنبه شب حکم بازداشت الجبالی را صادر کرد تا اتهامات مربوط به پولشویی منتسب به اعضای یک موسسه خیریه را بررسی کند.

وزارت کشور تونس ماه گذشته اعلام کرد که نخست وزیر سابق و همسرش را به اتهام داشتن مواد خطرناک بازداشت کرده است، اما او در همان روز پس از فشارهایی بر حقوق بشر آزاد شد.

  وضعیت ناسالم هوای اصفهان برای گروه های حساس / 2 ایستگاه در وضعیت قرمز آلودگی

اخبار اصلی آناتولی را ببینید

دیدگاهتان را بنویسید