رئیس جمهور: ما حقوق ها را عادلانه پرداخت می کنیم تا همه راضی باشند

62299966 خبر عجیب

شفقنا- رئیس جمهور با اعلام اینکه از وضعیت معیشتی مردم عزیزمان در شهر و روستا مطلع است، تصریح کرد: من همیشه در بین مردم حضور دارم و واقعاً نه تنها یک شب، بلکه ساعتی است که شما هستید. از مردم بی خبر زندگی می کند و روز و شب را دنبال می کند ما اینجا هستیم تا در اسرع وقت مشکلات را کاهش دهیم.

به گزارش شفقنا، حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی صبح امروز پنجشنبه در بیست و ششمین سفر استانی دولت مردمی در دیدار جمعی از اقشار مختلف مردم استان خراسان شمالی، مردم آن استان را همسایگان امام و رئوف خواند. بسیاری از افراد زیرک، متدین، وفادار، با احساس مسئولیت و خونگرمی، می دانستند که در هزار سال گذشته روحیه پذیرایی از امام رضا (ع) را داشته اند.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه مردم خراسان شمالی با لهجه های مختلف ترکی، کردی، کرمانی، ترکمنی و فارسی دارای قلب های مشترک و متحد، منسجم و پرتلاش هستند، افزود: مردم این استان چه در پیروزی انقلاب اسلامی و چه در پیروزی انقلاب اسلامی در دفاع مقدس نیز در حفاظت از حریم خصوصی و پناهندگی خوش درخشیدند و افرادی کوشا در این صنعت هستند که امروزه در کشور بسیار مهم است.

رئیسی همچنین با اشاره به فرمایش رهبر معظم انقلاب که فرمودند امروز تولید محور کار در کشور است، گفت: خراسان شمالی دارای دانشگاه ها، مراکز علمی و فرهنگی خوبی است که مردان و زنان فرهیخته و نیروهای ارزشمندی تربیت کرده اند. . کار و تلاش نزدیکان باید دیده شود تا ثمره زحمات آنان در روند توسعه استان و کشور دیده شود.

رئیس جمهور با بیان اینکه بزرگترین موفقیت دولت خدمت به مردم در ایجاد زمینه کار و فعالیت و تولید و استفاده مناسب و استفاده از ظرفیت و ظرفیت است، گفت: در بازدید امروز از مجتمع پتروشیمی شاهد کار ارزشمندی از مهندسان، کارگران و کارگران این کار را انجام می دهند، اما باید اصلاح شود.

رئیسی ادامه داد: اولین تغییر لازم در فعالیت های این واحد پتروشیمی جایگزینی استفاده از پساب با آب شرب است. مقرر شد حداکثر تا پایان سال جاری تمامی زمینه های تعویض فاضلاب این مجموعه فراهم و آب مصرفی این بلوک در اختیار مردم قرار گیرد. همچنین با سرمایه گذاری می توان علاوه بر ارتقای ظرفیت تولید، ظرفیت کاری این واحد را که در حال حاضر 1200 است، 2 یا 3 برابر افزایش داد.

رئیس جمهور همچنین بر برنامه ریزی قابل پیش بینی و تضمین خرید محصولات کشاورزان و دامداران تاکید کرد و گفت: باید با ضمانت خرید محصول و پرداخت هزینه تجهیزات به رونق تولیدات کشاورزی و دامی کمک کنیم. .

  افتتاحیه آلبوم «قول و قبول»؛ مجموعه ارادت هنرمندان افغانستانی به امام رضا (ع)

رئیسی با اشاره به آمار حدود 700 قربانی اپیدمی ولیعهد در مراسم تحلیف دولت مردمی افزود: امروز در حالی که تعداد قربانیان و قربانیان تاج گذاری در کشور ما به شدت کاهش یافته است، در برخی کشورها شاهد چند صد نفر هستیم. قربانیان هر روز. .

رئیس جمهور ادامه داد: به لطف خداوند و به لطف دعا و همکاری مردم و از همه مهمتر به برکت تلاش کادر درمانی و پزشکی کشور روزهایی را می گذرانیم که تعداد قربانیان تاج تک رقمی شده است. گاهی اوقات صفر.» باید صمیمانه از کادر پزشکی تشکر کنم که شبانه روز جان، جان، خانواده و سلامت خود را برای حفظ سلامت مردم و کمک های صادقانه مردم فدا کردند.

رئیسی در ادامه با بیان اینکه دولت مردمی در ابتدای فعالیت خود با مشکلات مالی و کسری بودجه 480 میلیاردی مواجه بود، گفت: دولت تمام تلاش خود را برای استقراض از بانک مرکزی یا چاپ پول انجام داده است که در نوبت باعث تورم در سال 1400 می شود.

رئیس جمهور ادامه داد: دولت سیزدهم از بدو تاسیس تاکنون هر ماه علاوه بر حقوق و دستمزد بین 10 تا 13 هزار میلیارد تن هزینه هایی را پرداخت می کند که در این دولت انجام نمی شود.

وی افزود: امروز به برکت اقتدار و افتخاری که ایجاد کردید، بدون امضای قرارداد و یا قبول تعهد جدید برای کشور، فروش نفت را به حد قابل قبولی رساندیم در حالی که قبلا می گفتند امکان فروش نفت وجود ندارد. گفت.رئیسی. تامین کسری بودجه 480 میلیاردی و بازپرداخت بدهی های مربوط به گذشته از محل افزایش درآمدها ناشی از این افزایش فروش نفت بوده است.

رئیس جمهور در بخشی دیگر از سخنان خود با بیان اینکه برای توجیه حقوق و دستمزد تلاش می کنیم، خاطرنشان کرد: به همه اقشار جامعه می گویم هیچ یک از مطالبات شما در مورد مزد و مزایا اشتباه نیست، اما در پرداخت حقوق انصاف داشته باشیم، بنابراین همه خوشحالند ..

رئیسی با اشاره به سفرهای خود به استان های مختلف گفت: می توانید در تهران بنشینید و از استان ها گزارش بگیرید، اما ببینید چه کسانی را می بینید. بودن با یک مزرعه، یک کشاورز، یک معلم، یک دانش آموز، یک تاجر یا یک تاجر درک متفاوتی از مردم می دهد و من به این تجربه افتخار می کنم. برخی که سفر استانی دولت را مقصر می دانند ممکن است تجربه ملاقات و حضور در انظار عمومی را نداشته باشند که من به آنها توصیه می کنم این کار را انجام دهند.

  وزیر صمت: کل سامانه تجارت تا پایان سال تکمیل می شود/ افتتاح برنامه تحول صنعت خودرو

رئیس جمهور به آمار بانک مرکزی و مرکز آمار برای افزایش رشد اقتصادی از 4 دهم درصد به حدود 5 درصد در ماه های پایانی سال 1400 اشاره کرد و افزود: افزایش ارزش پول ملی را در جامعه فراهم کرد. .

رئیسی گفت: اگر پول ملی بیهوده شود، هر چقدر هم حقوق مردم را افزایش دهیم، مخالف تورم نخواهیم بود. تورم باید مهار شود دولت مردمی از ابتدا به دنبال مهار انفجار تاج، رفع کسری بودجه، تامین کالاهای اساسی و مهار تورم بوده است که همچنان در دستور کار است.

رئیس جمهور با بیان اینکه از وضعیت معیشتی مردم عزیزمان در شهر و روستا مطلع هستم، تصریح کرد: من همیشه در بین مردم حضور دارم و واقعاً نه تنها یک شب، بلکه ساعتی است که از زندگی مردم غفلت کنیم. . مردم. شبانه روز تلاش می کنیم تا هر چه زودتر مشکلات را کاهش دهیم و مردم شاهد رشد اقتصادی و گشایش در زندگی و تجارت باشند.

رئیسی با اشاره به شرایط بازگشایی مراکز آموزشی و بنگاه های آموزشی برای مهار اپیدمی کرون گفت: متأسفانه به دلیل اپیدمی کرون، روند صعودی را در عرصه جهانی شاهد بودیم که با شروع جنگ در اوکراین تشدید شده است. . امروز همه کشورها به این موضوع پایبند هستند اما در کشور ما با توکل به خدا و توکل به رهبری سرمایه زیادی برای حمایت از ملت ایران داریم.

رئیس جمهور با بیان اینکه با اتکال به خداوند، هدایت و رهبری مردم و الگوگیری از سیره شهدا به ویژه شهید سلیمانی می توانیم بر مشکلات فائق آییم، گفت: اراده دولت، تلاش و کوشش است. کارگران، کشاورزان، کارمندان، معلمان، دانش‌آموزان و دانش‌آموزان، تجار و همه اقشار و اصناف کشور به‌عنوان سرمایه‌های عمده آینده کشور بسیار روشن است.

رئیسی افزود: در زمان جنگ و تحریم که دشمن ما کار را سخت می کند، شما مردم خراسان شمالی در کنار سایر ایرانیان صبورانه ایستادگی کرده اید و آمریکا را مجبور کرده اید که امروز رسما این فشار حداکثری را بر جمهوری اسلامی اعلام کند. شکست با رحمت.»؛ این پیروزی شما و ملت بزرگ ایران است.

  افزایش پروازهای ایران و ترکیه در هفته

رئیس جمهور گفت: ما به عنوان نماینده شما مردم به آمریکایی ها می گوییم که بدانید با مردم ایران به زور صحبت نکنید. زبان قدرت جواب نمی دهد. این ملت با پیروزی و قدرت در جنگ پیروز شد و 40 سال مقاومت کرد. این ملت قطعا در جنگ اقتصادی و جنگ رسانه ای پیروز خواهد شد.

رئیسی با تاکید بر اینکه حضور در جهاد تبیین و روشنگری در برابر تلاش دشمن برای ایجاد یأس و ناامیدی است، گفت: ایجاد کنید. امید نه با گفتار و کردار، بلکه با کردار ایجاد می شود. هرکس در هر کجا که باشد، خواه با قلم و بیان خود یأس و ناامیدی را در مردم ایجاد کند، چه بداند و چه نداند، خواه ناخواه، در جهت تدبیر دشمن حرکت کرده است.

رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: همه مسئولان، ادارات و سازمان‌ها و همه کسانی که به نمایندگی از دولت و نظام مقدس جمهوری اسلامی خدمت می‌کنند باید تمام تلاش خود را برای ایجاد امید برای مردم و دل‌های جوانان ایرانی انجام دهند تا دشمن او بیشتر احساس شکست و تحقیر می کرد.آهسته آهسته

رئیسی ادامه داد: در این مسیر سردار شهید سلیمانی و شهدا الگوی ما هستند که بدون دسترسی به امکانات و با دست خالی از همه موانع عبور کردند و راه را هموار کردند و به پیروزی رسیدند. و تسلیحاتی که او از داعش دریافت کرد، با استقامت، جفا، توکل به خدا و اعتماد به نفس، پیروزی های بزرگی برای کشور به دست آورد.

رئیس جمهور خطاب به فرزندان و دختران ایران اسلامی گفت: با اراده فولاد و توکل خداوند متعال، پیروزی ها و موفقیت ها امکان پذیر است. با این حال با همراهی همکارانم تلاش می کنیم وضعیت معیشتی مردم را به سطح جمهوری اسلامی ایران برسانیم.

رئیسی افزود: تامین تمام نیازهای استان در قالب اعتبارات سفرهای روستایی امکان پذیر نیست و از این رو اولویت های ما در کانون توجه قرار دارد. امروز حدود 50 سال پروژه نیمه تمام در کشور داریم، اما در مورد سفرهای روستایی، پروژه های اولویت دار شناسایی شده و اعتباراتی برای تکمیل آنها تخصیص داده می شود. در سفر به خراسان شمالی، طبق مصوبات سفر مقام معظم رهبری، اجرای طرح های اولویت دار را ادامه می دهیم و از مدیران می خواهیم با روحیه جهادی بر کار نظارت داشته باشند و مردم و رسانه ها بر فعالیت های آنها نظارت داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید