60 مگاوات به تولید برق نیروگاه ایسین اضافه شد

به گزارش موج نیوز، رضا مهرانی مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق هرمزگان از افزایش 60 مگاواتی نیروگاه سیکل ترکیبی ایسین خبر داد و تصریح کرد: پروژه نصب رسانه ای نیروگاه های ایسین با حمایت شرکت مادر تخصصی برق حرارتی کشور. نیروگاه برق و تلاش مستمر هم نیروهای متخصص و هم جهادی خستگی ناپذیر تولید برق در هرمزگان با موفقیت آزمایش شدند.

مهرانی گفت: با نصب سیستم رسانه و چهار واحد گاز نیروگاه ایسین حداقل 60 مگاوات تولید برق افزایش یافته است، وی افزود: استفاده از این سیستم با کاهش دمای هوای ورودی به کمپرسور باعث افزایش حداقل 15 مگاوات تولید در هر واحد می شود.

وی خاطرنشان کرد: توان و راندمان چرخه توربین گاز تابعی از شرایط اقلیمی و جغرافیایی است و با افزایش دما و رطوبت این توان و بازده باعث کاهش و کاهش توان خروجی به ویژه در فصل گرما می شود که مصرف انرژی به حداکثر می رسد. ، مشکلات زیادی ایجاد می کند. او این کار را انجام می دهد.

مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق هرمزگان تصریح کرد: برای رفع این مشکل از راهکارهای مختلفی استفاده می شود که خنک سازی هوای ورودی به توربین گاز می تواند محدودیت های ذکر شده را کاهش دهد و کارکرد بسیار ساده کولرهای مدیا را به عنوان یکی از روش های تبخیر به کار برد. یکی از بهترین راه های خنک سازی هوای ورودی توربین های گازی در جهان است.

وی با اشاره به تلاش برای عملی شدن شعار سال (دانش بنیان و اشتغالزایی) در تولید برق هرمزگان، ادامه داد: بالغ بر یک میلیارد ریال در کمتر از شش ماه آینده آماده بهره برداری است.

  عربستان سعودی الزام تزریق واکسن تاج حج عمره را لغو کرد

لازم به ذکر است؛ نیروگاه ایسین دارای چهار واحد گازی به ظرفیت 162 مگاوات و مجموع ظرفیت اسمی 648 مگاوات است که اولین واحد آن در سال 1393 وارد زنجیره تولید شد.

دیدگاهتان را بنویسید