گروه استاندارد متاورس تاسیس شد

شفقنا رسانه- متا، مایکروسافت و دیگر غول‌های فناوری تیمی را برای توسعه استانداردهای صنعتی تشکیل داده‌اند که دنیای دیجیتال جدید شرکت‌ها را در تلاش برای توضیح مفهوم نوظهور Metawares تطبیق می‌دهند.

به گزارش شفقنا رسانه ایسنا، اعضای انجمن استاندارد متاورس شامل بسیاری از شرکت های بزرگ فعال در این حوزه از شرکت های تولید کننده تراشه گرفته تا بازی ها و همچنین موسسات استانداردسازی مانند W3C هستند.

بزرگترین غایب این لیست اپل است، که تحلیلگران انتظار دارند با معرفی هدفون های واقعیت ترکیبی در سال جاری یا سال آینده، به یک بازیگر اصلی در رقابت متوارز تبدیل شود.

شرکت های بازی Robleux و Nianetic و همچنین پلتفرم های رمزنگاری متا مانند Sandbox یا Centralland عضو این گروه نیستند.

اپل این محصول را در هیئت مدیره خود رونمایی کرده است، اما هنوز برنامه های خود را برای یک هدست واقعیت ترکیبی اعلام نکرده است. معرفی چنین دستگاهی اپل را در رقابت مستقیم با متا قرار می دهد که آینده خود را بر پایه رشد متاورز بنا کرده است و سرمایه گذاری زیادی روی سخت افزار انجام می دهد تا دید خود از دنیای مجازی را به واقعیت تبدیل کند.

متا که قبلا به نام فیس بوک شناخته می شد، سال گذشته نام خود را تغییر داد تا رویکرد خود را به Metavar تغییر دهد و برنامه هایی را برای یک هدست ترکیبی با نام رمز “Cumbria” که امسال عرضه می شود، فاش کرد. ارائه خواهد شد.

اپل در گذشته به شدت در ایجاد استانداردهای وب مانند HTML5 مشارکت داشته است. برای محتوای سه بعدی در Metavars، اپل با Pixar بر روی فرمت فایل USDZ کار می کند و با Adobe همکاری می کند تا اطمینان حاصل کند که این فرمت پشتیبانی می شود.

  جهاد برای تبیین و اعاده جایگاه روابط عمومی

نیل تروت، مدیر اجرایی Nvidia Chipmaker که ریاست انجمن استاندارد متوارس را بر عهده دارد، در بیانیه ای به رویترز گفت: «ما از هر شرکتی که به این گروه بپیوندد، از جمله فعالان رمزارز، استقبال می کنیم.

به گزارش رویترز، او گفت که این گروه قصد دارد ارتباط بین تعدادی از سازمان‌ها و شرکت‌های استاندارد را تسهیل کند و تعامل را به دنیای واقعی متاور وارد کند، اما نگفت که غیبت اپل چه تأثیری بر این هدف خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید