کار 40 هزار واحد در شهرهای جدید خدمات و انشعابات را متوقف کرد

به گزارش موج نیوز، مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید با بیان اینکه ماه آینده برنامه زمانبندی تحویل مسکن نیمه کاره مهر را ارائه خواهیم کرد، گفت: عمران یکی از این راهکارها است.

علیرضا جعفری در گفت وگویی اظهار کرد: 80 هزار مسکن نیمه کاره مهر در شهرهای جدید مستقر است که حدود 40 هزار آن تکمیل شده است اما به دلیل نبود خدمات و انشعاب امکان استفاده از آنها وجود ندارد. 40000 واحد تکمیل نشده است. بیشتر این پروژه ها در شهرهای جدید پردیس، پرند و هشتگرد است.

وی افزود: اکثر بلوک ها دچار نقص هایی مانند کمبود انشعاب، مشکلات محوطه سازی و یا نبود آسانسور هستند. این رقم از دولت قبل باقی مانده است، اما با توجه به تمرکز رئیس جمهور برای تسریع در فروش مسکن مهر، فرقی نمی کند که وی متعلق به کدام دولت باشد و ما متعهد به تکمیل آن هستیم.

افزایش قیمت مصالح ساختمانی مانعی بر سر راه تکمیل مسکن مهر است

جعفری، مهمترین مانع در اجرا پروژه مسکونی مهر افزایش قابل توجه قیمت مصالح ساختمانی را افزایش داد و گفت: قراردادها در ابتدای قرارداد با پیمانکاران قطعی شد و در حال حاضر با افزایش شدید قیمت مصالح ساختمانی هیچ یک از پیمانکاران از این پروژه راضی نیستند؛ اما در حال حاضر با افزایش شدید قیمت مصالح ساختمانی مواجه هستیم. به عنوان آنها در معرض ضرر و زیان قابل توجهی در ساخت و ساز مسکن مهر و موم شده است. بر این اساس ما دو مانع داشتیم که یکی تعیین قرارداد پیمانکاران و دیگری بحث تامین اعتبار لازم بود تا بتوانیم گزارشی از وضعیت پیمانکاران بدهیم.

  اعطای 14 هزار میلیارد ریال اعتبار برای بزرگراه مشهد - قوچان

مشارکت در پروژه های حمایت از تکمیل مسکن مهر

وی تاکید کرد: بر اساس دستور رئیس جمهور مبنی بر الزام دولت به تامین منابع مسکن مهر، جلساتی در این خصوص با معاونت اجرایی مدیریت منابع برگزار کردیم. در این راستا سه راهبرد پیش بینی شده است. یکی بحث حمایت مالی از اتمام پروژه به منظور ایجاد جریان نقدی اولیه در اجرای پروژه بود. دوم تولید است تا بتوانیم از ظرفیت بودجه های لازم در زمین ها یا الحاقات شهری استفاده کنیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی راهکار سوم را تامین منابع از طریق پاکیزگی دانست و گفت: در شهرهای جدید ارزش افزوده از زمین یا پروژه های مشترک ایجاد شده و این منابع می تواند پشتوانه بحث تکمیل مسکن مهر باشد. ما این منابع را به پیمانکاران اختصاص می دهیم.

تا یک ماه آینده برنامه تحویل واحدها را ارائه خواهیم کرد

بنابراین گزارش جعفری دیروز در نشست با پیمانکاران پروژه های مسکن شهر جدید پردیس به بررسی مشکلات و موانع موجود پرداخت و تاکید کرد: شرکت ساختمانی با توجه به تعهدی که به متقاضیان مسکن در این شهر جدید داده است، باید ظرف مدت یک ماه زمان بندی شود و مدیر اجرایی مشخصی برای پیشبرد و تامین پروژه های مسکن مهر در اختیار آنها قرار دهد.

وی گفت: به هیچ وجه نباید اجازه دهیم امید مردم به ناامیدی تبدیل شود. یک بخش وجود دارد.

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید طرح هایی را برای تعیین تکلیف این پروژه، رفع مشکلات زیرساختی، بررسی وضعیت قراردادهای پیمانکاران و استفاده از منابع شرکت سازنده برای تکمیل ساختمان ها در دستور کار قرار داد.

  شناسایی و افتتاح انبار کالاهای اساسی در خیابان مصلای مشهد

پروژه اقدام ملی با پیشرفت 10 درصدی متوقف شده است

جعفری همچنین درباره وضعیت پروژه های ملی مسکن گفت: از اواخر دولت گذشته تاکنون تعدادی قرارداد در قالب پروژه های ملی مسکن منعقد شده که برخی از آنها با پیشرفت فیزیکی زیر 10 درصد به دلیل برخی مشکلات متوقف شده است. نامزدها، پیمانکاران ساماندهی و تکلیف این واحدها در اسرع وقت مشخص می شود، طی فرآیندی بر اساس شرایط طرح نهضت ملی مسکن، قرارداد جدیدی برای گنجاندن در تسهیلات این طرح تنظیم می شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به آلایندگی بالای پروژه های اقدام ملی به عنوان یکی از مشکلات اساسی در این حوزه گفت: در این پروژه ها. به نفع مردم سریعتر تنظیم کنید.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید همچنین بر تسریع در روند ابلاغ تغییر شاخص بر اساس قراردادها و قراردادهای متراژ تاکید کرد و افزود: در این راستا مسائل مربوط به ابلاغ قراردادها به مهندسین نیاز به رسیدگی دارد. -مشاوران انجام و تعیین وظایف.

متقاضیان باید به موقع پرداخت کنند

جعفری با تاکید بر نقش پررنگ کاندیداها در تسریع در روند ساخت پروژه های مسکن مهر نیز خاطرنشان کرد: در این حوزه شرکت عمران شهرهای جدید تمام تلاش خود را برای تسریع در تحویل واحدها به کار گرفته است و پیمانکاران نیز آماده کار هستند. در این مرحله از متقاضیان انتظار می رود با پرداخت به موقع سهم خود در طی مراحل اعلام شده و همچنین متناسب با پیشرفت پروژه ها در این فرآیند سهیم باشند و از توقف اقدامات در این بند جلوگیری کنند.

  کشف 17 تن روغن خوراکی ذخیره شده در خمینی شهر

مواردی مانند تامین مالی پروژه ها، تسریع در ابلاغ شاخص به صورت قراردادی، تسریع در ابلاغ و نهایی شدن قراردادهای سایت و ابلاغ قرارداد به مهندسین مشاور در خصوص موضوعات مطرح شده توسط پیمانکاران در زمینه پروژه های ملی مسکن و سایر موارد از قبیل. به عنوان تامین مالی، تعیین تکلیف وضعیت بیمه، اصلاح قراردادهای محدوده، تکمیل پروژه های مسکن مهر قدیم و اعلام ضریب اصلاحی موانع اعلام شده برای تکمیل پروژه های مسکن مهر در شهر جدید پردیس.

دیدگاهتان را بنویسید