وظیفه اصلی بسیج استاد برنامه ریزی در عرصه جهاد تبیین است/ عربستان 1500 فارسی زبان را برای ضربه زدن به ایران آموزش داده است.

به گزارش خبرگزاری موج قم، سردار قریشی وی در مراسم گرامیداشت روز معلم که در مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) برگزار شد، با اشاره به پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی به مناسبت روز بسیج، گفت: رهبر فرزانه و مسلط سیاسی، اجتماعی، فرهنگی. و مباحث عقیدتی پس از گذشت چندین دهه از عمر انقلاب اسلامی که با پرسش های فراوانی همراه بود، نقشه راه و دستورالعمل تداوم حیات انقلاب اسلامی را در قالب بیانیه گام دوم ارائه کرد.

وی در بیانیه گام دوم انقلاب به نقاط قوت و ضعف رهبری اشاره کرد و افزود: به طور کلی وظایف همه ما به هفت حوزه مهم تقسیم می شود. ضمناً همه آحاد ملت ما مسئول این ادعا هستند، بسیج اساتید امیر و فرمانده این جبهه.

جانشین بسیج مستضعفین گسترش تفکر و فرهنگ بسیجی در بین اساتید دانشگاه را از وظایف بسیج برشمرد و گفت: تربیت شاگردان ممتاز و دستیابی به شخصیت هایی مانند شهید چمران از دیگر ماموریت های بسیج است.

وی با بیان اینکه پیروزی انقلاب اسلامی با حمایت و تکیه بر گفتمان انقلاب اسلامی حاصل شده است، گفت: هرجا صحبت از انقلاب اسلامی می شود، منظور اسلام ناب محمدی (صلی الله علیه و آله و سلم) است.

قریشی ادامه داد: انقلاب اسلامی در نبرد ابتدایی بر دو گفتمان مسلط در جهان از نظر تئوری، نظریه، فلسفه، شکل و عمل غلبه کرد و به عنوان الگوی گفتمانی معرفی شد; امروز شرق و غرب جهان در اوکراین از نظر نظامی با یکدیگر روبرو هستند و میلیاردها دلار سرمایه و نیروهای آمریکایی و اروپایی به اوکراین فرستاده می شود و بهترین سلاح های ضد تانک و رادار پیشرفته را در اختیار اوکراین قرار می دهد. اما ما در زمان دفاع هستیم. خدایا ما نتوانسته ایم سلاح های اصلی خود را برای عملیات های بزرگی مانند بیت المقدس فراهم کنیم، اما در تکیه بر معنویت موفق بوده ایم.

  اعتراض رانندگان کامیون کانادایی وارد دومین روز خود شد

وی گفت: ایران در شرایط کنونی پیشرفت هایی داشته است که کشورهای مورد حمایت آمریکا با درآمد زیاد نتوانسته اند به آن دست یابند. سرنوشت دردناکی را به دنبال خواهند داشت.

قریشی خاطرنشان کرد: دشمن تمام توان خود را برای رسیدن به اهداف خود در جنگ شناختی به کار می گیرد و به همین دلیل نقش اساتید بیش از پیش مهم شده است. این افراد نیازمند تبیین جهاد بر اساس سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی هستند در حوزه های مختلف دنبال کنید.

وی با بیان اینکه دشمنان دائماً مانع پیشرفت برنامه هسته ای ایران می شوند، افزود: خوشبختانه با وجود تلاش های دشمن، به عنوان یکی از کشورهای حوزه هسته ای و سایر حوزه ها در حال ظهور هستیم.

جانشین بسیج مستضعفین، دروغ، تحریف حقایق و تخریب عقاید را از برنامه های دشمن دانست و گفت: اینکه عده ای به دنبال تمجید از رژیمی بودند که هیچ کاری برای ایران انجام نداده بود، دشمن را در حال تغییر واقعیت دانست. و فضا باید روشن باشد تا کسی نتواند در مورد این رژیم دروغ بگوید.

وی با بیان اینکه وظیفه اصلی بسیج اساتید علاوه بر پیشرو بودن در عرصه علم و فناوری، نقش آفرینی در عرصه جهاد است، گفت:

قریشی با تاکید بر اینکه امروز انقلاب میلیون ها بسیجی و ده ها هزار دانش آموز دارد، گفت: امروز شیعیان نه تنها در لبنان بلکه در جبهه مقاومت نقش اول را ایفا می کنند.

وی به خدمات ارزنده شهید چمران در انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: این شخصیت علیرغم سواد درخشان و سوابق انقلابی خود در رکاب امام راحل (ره) خضوع کرد و به دستور و مأموریت امام مبنی بر بسیج اساتید عمل کرد. تدریس به دانش آموزان مانند شهید چمران است.

  جانسون حمله به خانه القاظمی را یک حمله تروریستی خواند

دیدگاهتان را بنویسید