وزیر کشور: دلیلی ندارد 4 میلیون خانه ساخته نشود

1281005 367 خبر عجیب

شفقنا- وزیر کشور از طرح واگذاری اختیارات و ابزار قانونی به استانداران برای ساخت مسکن خبر داد و گفت: دلیلی برای عدم ساخت چهار میلیون مسکن وجود ندارد.

به گزارش شفقنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، دکتر احمد واحدی روز چهارشنبه در همایش معاونین مهندسین عمران از استان های سراسر کشور که با حضور وزیر راه و شهرسازی و ارشد برگزار شد. مدیران وزارت کشور. وی افزود: ساخت و تامین مسکن شهروندان محترم کشور بر عهده تمامی دستگاه های دولتی و اجرایی است و هر دستگاهی باید نقش خود را در این زمینه ایفا کند.

وی گفت: مسکن اساس زندگی است. وی گفت: نبود مسکن مناسب باعث بروز و ظهور بسیاری از مشکلات اجتماعی و اقتصادی از جمله فقر و گسترش حاشیه نشینی می شود و از این رو باید تامین مسکن متقاضیان را مورد توجه و اولویت قرار دهیم.

وزیر کشور با تاکید بر اینکه با توجه به ابعاد مختلف بحث مسکن نیازمند تلاش ملی در این زمینه هستیم، تصریح کرد: وی گفت: نمایندگان مجلس ساختمانی از استان های سراسر کشور برای اجرای شعار دولت در حوزه مسکن باید در میدان حضور داشته باشند.

دکتر واحدی گفت دلیلی برای عدم ساخت 4 میلیون خانه در کشور وجود ندارد. وی گفت: باید در نظر داشته باشیم که فعال سازی صنعت مسکن به جابجایی سایر صنایع در کشور کمک می کند.

وی بیمه مسکن را موجب ارتقای سرمایه و امید اجتماعی در کشور دانست و افزود: در گفتگو با وزیر راه و شهرسازی، تمامی اختیارات و ابزارهای قانونی ساخت مسکن در اختیار استانداران قرار گرفت.

  بیش از 303000 دوز واکسن تاج در 24 ساعت گذشته تزریق شده است.

وزیر کشور تصریح کرد: در ساخت مسکن رویکرد دولت چند بعدی است و تلاش می شود تا تمامی امکانات و نیازهای مردم از جمله مدرسه، پارک، مساجد ساخته شود.

رصد افراد واجد شرایط نهضت ملی مسکن از دیگر محورهای مورد اشاره دکتر وحیدی بود که گفت: مسکن با شناسایی دقیق و اصولی بین نیازمندان توزیع شود.

وی به لزوم توجه به ظرفیت بافت های فرسوده در نهضت ملی مسکن اشاره کرد و افزود: در این راستا شهرداری ها و شرکت های شهرسازی باید با ظرفیت بیشتری وارد عمل شوند.

وزیر کشور همچنین بر ساماندهی سرزمینی و توزیع مناسب جمعیت در ساخت و ساز مسکن تاکید کرد و گفت: نهضت ملی مسکن طرحی متناسب با توانمندی ها و نیازهای استان است و این موضوع باید مورد توجه استانداران سراسر کشور قرار گیرد.

دکتر واحدی ایجاد شرایط برای مهاجرت معکوس را مهم دانست و خاطرنشان کرد: باید تلاش کنیم که مهاجرت معکوس از شهرهای بزرگ به شهرها و از شهرهای کوچک به روستاها ایجاد شود.

دیدگاهتان را بنویسید