وزارت جهاد کشاورزی منتظر تصمیم واردکنندگان نیست/ تعهدات شرکت واردکننده به حمایت از دام منتقل شد.

به گزارش خبرگزاری موج، معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی در نشست خبری در پاسخ به سوالی در این خصوص. واردات مواد اولیه دام یک شرکت ناشناس که گفته می شود زیرمجموعه سازمان مرکزی تعاون روستایی است، مشکلات زیادی را برای تولیدکنندگان ایجاد کرده و بسیاری می گویند این شرکت نتوانسته اطلاعات لازم را در اختیار مرغداران قرار دهد؟ وی گفت: آریوجرات سهیل نام شرکتی است که در روزهای اخیر بسیار مطرح شده است. این در حالی است که وزارت جهاد کشاورزی وزارت امنیت غذایی است و وظیفه تامین امنیت غذایی کشور را بر عهده دارد.

محمد قربانی تاکید کرد: این وزارتخانه نمی تواند منتظر تصمیم واردکننده برای واردات کالا یا مثلا واردکنندگان کشتی به خلیج فارس و بازگرداندن آن باشد، زیرا اعدادی بالاتر از استانداردهای جهانی می خواهد و وقتی درخواست می کند. او مخالف است، او می کند.

قربانی با اشاره به وضعیت کشور و جهان و بحران امنیت غذایی گفت: شرایط به گونه ای است که سعی می کنیم تمام کشتی هایی را که می بینیم به نفع مردم و امنیت غذایی جذب کنیم و در این زمینه استفاده می کنیم. تمام اسناد و ظرفیت های قانونی.

این مقام وزارت جهاد کشاورزی تاکید کرد: یکی از این ابزارها شرکت آریوترجارت سهیل است و هیچ کار غیرقانونی در این زمینه انجام نشده است.

قربانی افزود: بر اساس ماده 3 اساسنامه سازمان مرکزی تعاون روستایی و مواد 13 و 15 این اساسنامه، سازمان مرکزی تعاون روستایی می تواند در صورت نیاز فعالیت تجاری را آغاز کند و ما نیز از این فرصت ها استفاده کردیم. سهیل شروع به معامله کرد.

  داود حیدری این هفته مهمان برنامه پرنیان صدا بود

معاون وزیر جهاد کشاورزی تاکید کرد: این شرکت مواد اولیه دام را از مناطق شمالی وارد کرده و در سامانه بازار عرضه می کند و تولیدکنندگان نیز این مواد اولیه را خریداری و استفاده می کنند.

وی افزود: نمی دانیم ارقام و ارقامی که در این زمینه در رسانه ها مطرح می شود از کجا آمده است. چون باید مستند صحبت کرد.

قربانی با اشاره به اینکه سهیل در شبکه حمل و نقل شرکت آریوترجارت سرعت لازم را نداشت، گفت: با توجه به اعتراضاتی که در این زمینه صورت گرفت، به مدیر عامل اتحادیه سراسری دامداران دستور دادیم بر این روند نظارت کند. “

این مقام مسئول گفت: سهم این شرکت تامین می شود و به داخل کشور و به سطح تولیدکنندگان منتقل می شود و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

وی با بیان اینکه در برخی از مراحل متوجه شدیم میزان نارضایتی افزایش یافته است، گفت: چندین مرحله ارزیابی انجام دادیم و متوجه شدیم که مشکل سرعت تحویل است. وی گفت: به همین دلیل هفته گذشته معاونی را برای شرکت آریوترجارت سهیل تعیین کردیم و مسئولیت این شرکت را به شرکت نگهداری امور دام واگذار کردیم تا محموله ها را به تولیدکنندگان تحویل دهد.

مسئولیت آریو تجارت سهیل به شرکت پشتیبانی امور دام منتقل شد

قربانی در پاسخ به این سوال که اگر کل فرآیند قانونی بوده و مشکلی در این زمینه وجود ندارد چرا شرکت پشتیبانی امور دام جایگزین آریوترجارت سهیل شده است؟ وی توضیح داد: چون نمی خواستیم روند تحویل با مشکل مواجه شود.

وی با بیان اینکه سهیل آریوت تجارت به طور کامل از فرآیند تامین مواد اولیه دام خارج شده است؟ او گفت بله؛ شرکت حمایت از حیوانات جایگزین آریوترجارت سهیل شد.

  جریمه یک میلیون و 299 هزار خودروی واکسینه شده در ایام نوروز

وی گفت: در روزهای اخیر شاهد آن بودیم که بسیاری از جمله واردکنندگان وارد عرصه شده اند. هرکسی وظایف خود را دارد.»

معاون وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه آریوتارت سهیل یک دلار هم دریافت نکرده است، گفت: شرکت تعمیر و نگهداری در حال حاضر در حال تامین مواد اولیه تولیدکنندگان است و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

همچنین به قربانی گفته می شود که آریوجرت سهیل حیوانات را در سامانه بازار با ویلای مجازی بدون بار فروخته است، در صورتی که بندر نرسیده و بارگیری و انتقال صورت نگرفته باشد عملاً بارگیری در سامانه بازار وجود ندارد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا پیشنهاد ویلایی مجازی را رد می کنید؟ گفت: در مورد ویلای مجازی چیزی نشنیده ام. بارها در دسترس هستند و هیچ چیز مجازی وجود ندارد. حباب هایی که نمی توانند در بازار فروخته شوند باید محصولی برای فروش داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید