هشدار جدی دادستان کوم در مورد پرونده سود

به گزارش خبرگزاری موج قم، حجت الاسلام والمسلمین حسن قریب وی پیش از ظهر امروز در نشست خبری رئیس کل دادگستری و ضابطان قضایی استان کوم که به مناسبت هفته قوه قضائیه در دادگاه استان کوم برگزار شد، با اشاره به اینکه رسانه ها در پیشگیری از وقوع جرم تأثیر زیادی دارند، خاطرنشان کرد: 1400 شاهد ورود 62 هزار پرونده کیفری به دادسرا بوده ایم.

وی با اشاره به اینکه این آمار نسبت به سال گذشته کاهش یافته است، تصریح کرد: یکی از سیاست های اصلی قوه قضائیه کاهش جمعیت کیفری است.

دادستان کوم افزود: در این راستا در سال گذشته شاهد ۲۷۶ مورد آزادی، ۹۸ مورد عفو، ۵۸۳ مورد استفاده از بند الکترونیکی، ۱۱ مورد رضایت والدین برای لغو قصاص و… بوده ایم.

وی ادامه داد: این اقدامات برای کاهش جمعیت کیفری انجام می شود و مختص مجرمانی است که شامل آسیب های اجتماعی و جرایم خشن نمی شود.

قریب با اشاره به افرادی که به دنبال افزایش سرمایه از طریق سودهای نامتعارف هستند، گفت: متاسفانه این معضل در کوم عمیق‌تر می‌شود و این افراد هرگز با فعالیت اقتصادی به مردم منفعت نمی‌دهند، بلکه از سرمایه مردم استفاده می‌کنند. این کار را می کنند و بعد از مدتی ورشکست می شوند.

وی گفت: متأسفانه این شرکت ها تبلیغات عمومی می کنند. درخواست ما از رسانه ها این است که در این زمینه توضیحات لازم را به مردم بدهند.

دادستان کوم با اشاره به حادثه تیراندازی کوم گفت:

  هزالی خواستار مداخله دولت برای نجات کردهای گرفتار در مرز شد

دیدگاهتان را بنویسید