نخست وزیر سریلانکا از فروپاشی اقتصاد این کشور خبر داد

به گزارش ایرنا، رانیل ویکرم سینگ، نخست وزیر سریلانکا که سمت وزیر دارایی را نیز برعهده دارد و وظیفه تثبیت اقتصاد را بر عهده دارد، در پارلمان این کشور گفت: ما در شرایطی هستیم که از بحران کمبود گاز خارج شده ایم. و ما نفت و برق و غذا هستیم. اقتصاد ما کاملاً سقوط کرده است، این جدی ترین مشکل ما تاکنون است.

وی افزود: شرکت نفت سیلان هم اکنون 700 میلیون دلار وام گرفته است بنابراین هیچ کشور و سازمانی در دنیا نمی خواهد به ما نفت بفروشد. آنها مخالف دادن نفت به ما در ازای پول هستند. هیچ کاری از دست دولت بر نمی آید و ظرفیت روابط خارجی سریلانکا از بین رفته است.

نخست وزیر سریلانکا گفت: اکنون نشانه هایی از فروپاشی احتمالی دولت را می بینیم. سریلانکا در این دوره با حمایت خط اعتباری 4 میلیارد دلاری هند حفظ شد، اما هند نتوانست کشور را برای مدت طولانی سرپا نگه دارد.

دولت سریلانکا پیشتر اعلام کرده بود که پرداخت بدهی خارجی 7 میلیارد دلاری خود را تا سال 2022 به حالت تعلیق درآورده است تا نتیجه مذاکرات با صندوق بین المللی پول مشخص شود. سریلانکا باید تا سال 2026 به طور متوسط ​​سالانه 5 میلیارد دلار بدهی خارجی بپردازد.

  آخرین فرصت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1401 نیز اعلام شد

دیدگاهتان را بنویسید