نامزد هاشمی: سفر بن سلمان به کشورهای منطقه، قاتل بودن او را تغییر نمی دهد.

2942116 خبر عجیب

شفقنا- نامزد جمال هشقجی روزنامه نگار سعودی گفت: سفرهای دوره ای ولیعهد سعودی به کشورهای دیگر نمی تواند پوششی برای جنایت او باشد و او همچنان یک قاتل است.

به گزارش شفقنا به نقل از رویترز، نامزد جمال هشتقجی روزنامه نگار سعودی گفت که سفر ولیعهد سعودی به ترکیه تغییری در قاتل بودن وی ایجاد نمی کند.

به گزارش مهر خدیجه چنگیز، وی روز چهارشنبه در واکنش به سفر محمد بن سلمان به ترکیه گفت که مشروعیت سیاسی وارث تاج و تخت عربستان برای سفر به کشورهای دیگر، واقعیت قاتل بودن وی را تغییر نداده است.

در پیام توئیتری نامزد روزنامه‌نگار سابق واشنگتن پست آمده است: سفر وی به کشور ما این واقعیت را تغییر نمی‌دهد که او “مسئول قتل” است. مشروعیت سیاسی که او از طریق سفرهای روزانه خود به کشورهای دیگر به دست می آورد، واقعیت “قاتل” بودن او را تغییر نمی دهد.

خانم چنگیز ادامه داد: «زیبایی دیگر تنها داستان من نیست، مبارزه برای عدالت مختص من نیست، مبارزه هر انسان آزاده و متفکری نیست و هیچ روابط دیپلماتیک نمی تواند این بی عدالتی را مشروعیت بخشد.

بن سلمان روز سه شنبه سفر منطقه ای خود به مصر را آغاز کرد و قرار است روز چهارشنبه با رئیس جمهور ترکیه در آنکارا دیدار کند. این اولین سفر وارث سعودی به خارج از خلیج فارس پس از ترور هاشمی است.

جمال هشقجی، منتقد سرسخت وارث تاج و تخت سعودی، در اکتبر 2018 به دستور بن سلمان در کنسولگری عربستان در استانبول ترور شد.

  تداوم بحران دلار در عراق؛ آیا درخواست های کاهش نرخ ارز برآورده می شود؟

دیدگاهتان را بنویسید