مهمترین جلوه انقلاب اسلامی کاهش وابستگی بود

به گزارش موج نیوز، ششمین جشنواره سلمان فارسی به میزبانی وزارت دفاع و نیروهای مسلح با حضور سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، امیر سرتیپ آشتیانی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، پژوهشگران برگزار شد. و نخبگان نیروهای مسلح

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با تبریک به روح پاک شهدا به ویژه وزیر شهید مصطفی چمران، از حضور نخبگان و پژوهشگران دفاعی نیروهای مسلح ابراز خرسندی کرد. اطمینان حاصل شود که محققان و دانشمندان به ارتفاعات مورد انتظار دست می یابند و فرصت های جدیدی برای تصمیم گیری های فعلی و آینده نیروهای مسلح ایجاد می کنند.

سرلشکر باقری در بخشی دیگر از سخنان خود انقلاب اسلامی را نقطه عطفی در تاریخ ملت ایران دانست و افزود: یکی از مهمترین جلوه های انقلاب اسلامی کاهش وابستگی و از بین رفتن نگاه صنعت بود. از خارجی ها.”

وی افزود: به برکت انقلاب اسلامی و خون شهدا و تلاش پیشکسوتان پژوهش، امروز نیروهای مسلح به سطحی از دانش و فناوری رسیده اند که پاسخگوی اکثر نیازهای جوانان منطقه و با تکیه بر توان داخلی است. این منطقه وابستگی خود را به حداقل رسانده است.

سرلشکر باقری تاکید کرد: کشوری که آرمان های والایی برای شکست جبهه باطل و پیروزی حق دارد و زمینه ساز ظهور حضرت بقیه الله الاعظم(عج) و برپایی حکومت عادلانه است. بدون نیروهای مسلح کارآمد و نیروی دفاعی و امنیتی فعلی و پویا و همچنین استفاده از مجموعه ها و سامانه های تحقیقاتی و پژوهشگران نخبه، قطعاً نمی تواند به چنین ارزش آرمانی و بالایی دست یابد.

  توافق ائتلاف حاکم اسرائیل برای انحلال کنست / لاپید نخست وزیر شد

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه کشوری که در گذشته، تفکرات سنتی و کلاسیک، آموزش، روش، سلاح و تجهیزات باقی بماند محکوم به شکست است گفت: نیروی مسلحی که نیازها و نیازها را به روز نکرده باشد. مقتضیات نبرد آن متناسب با تهدیدات، در میدان جنگ حرفی برای گفتن ندارد و دچار عقب ماندگی، شکست، تاخیر و توقف خواهد شد.

سرلشکر باقری با اشاره به نبردهای قفقاز، جنگ اوکراین و روسیه و رویدادهای منطقه ای و بین المللی در سراسر جهان گفت: مطالعه و تحلیل این نبردها بخشی از نیازهای امروز و فردای ما را مشخص می کند و محققان باید با دقت نیازها، نوع آن را مطالعه کنند. و روش های تهدیدات و تحقیقات آتی، اقدامات موثر و کارآمدی را در این زمینه انجام دهند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با تاکید بر لزوم انجام تحقیقات آگاهانه و هدفمند در نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: و ما را به این نتیجه رساند که تنها راه رسیدن به محصول ضروری و حیاتی، مسیر تحقیقاتی آگاهانه، هوشمندانه و صحنه ای است. و بحمدالله این مهم در جمهوری اسلامی سال به سال است و روز به روز توسط افسران تحقیقاتی نیروهای مسلح توسط محققان و نخبگان دفاعی و لشکری ​​اداره و به عمل تبدیل می شود.

سرلشکر باقری با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب که علم را بدیهی ترین وسیله قدرت و عزت یک کشور توصیف کردند، گفت: تحقیقاتی که البته برای استعمار نیز کاربرد دارد. جوامع

وی افزود: علت عقب ماندگی کشور ما تسلیم قاجار و پهلوی و عقب ماندگی کشور در عرصه علم و دانش بود که امروز نتایج این دوران را به خوبی می توان دید.

  کاهش چشمگیر تقاضای بازار برای شیرینی

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: به برکت انقلاب اسلامی و خون شهدا و رهبری حکیمانه فرماندهی معظم کل قوا، راه برون رفتی هموار شده و نظام جمهوری اسلامی موثر عمل کرده است. قدم برای رسیدن به نقطه عطف و قله حرکت به قله های مختلف صعود می کند و در زمینه های مختلف به دستاوردهای بزرگی دست می یابد.

سرلشکر بیل مکانیکی با بیان اینکه در نیروهای مسلح به اهداف بسیار خوبی از جمله تقویت ساختار داخلی کشور از نظر دفاعی و امنیتی، رسیدن به سطح جهانی و رهبری انقلاب اسلامی در دفاع دست یافته است، خاطرنشان کرد: توانایی و خود محدودیت‌پذیری با تکیه بر طراحی، ساخت و ساز و… تولید تجهیزات و تسلیحات در تمامی سطوح نوظهور مهم ترین مولفه هایی هستند که باعث می شوند در وهله اول غافلگیر نشویم و به غافلگیری دشمن ادامه دهیم.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، کسب اقتدار علمی، اشراف هوشمندانه، شناسایی تهدیدات و توسعه بازدارندگی دفاعی را از دیگر مولفه های عالی ترین اهداف نیروهای مسلح دانست و گفت: و این امر نظامی خواهد بود.

سرلشکر باقری با بیان اینکه نیروهای مسلح در کار و اقدامات محققان و دانشمندان زنده و پویا هستند، گفت: جشنواره سلمان فارسی رحمت الله فرصت مناسبی برای تمرکز و تمرکز بر پژوهش و پژوهشگران در نیروهای مسلح است و ما توسط سرلشکر نیروهای مسلح ما برای حمایت از این بستگان از هیچ تلاشی دریغ نخواهیم کرد.

وی افزود: دستیابی به مناصب متعالی از عناصر مؤمن، فداکار، با بصیرت، دانا، تلاشگر و فداکار امکان پذیر است و همانطور که خداوند متعال در قرآن کریم می فرماید، زره سازی را به حضرت داود آموخته ایم. باید با امید به مشیت و الهام الهی راه الهی را طی کنیم و به یاری خداوند متعال ایمان داشته باشیم.

  تامین اسکان ویژه متاهلین از اولویت های وزارت بهداشت است

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه سند جامع علمی، دفاعی و امنیتی سند ارزشمندی است که پس از بررسی و مراحل مختلف مورد تایید مقام معظم رهبری و شورای عالی انقلاب فرهنگی قرار گرفته است، گفت: به همراه معاونت وزیر علوم و فناوری و فرماندهان نیروهای مسلح عضویت دارند و در مورد همکاری و تعامل علمی، فناوری و صنعتی بین دانشگاه ها، صنایع مختلف و نیروهای مسلح تصمیم می گیرند.

وی با اشاره به سامانه جامع پژوهشی که توسط جهادگران در ستاد کل نیروهای مسلح تهیه شده و به تایید فرمانده معظم کل قوا (مدظله العالی) رسیده است، افزود: همه این اقدامات در راستای ارتقای بهره وری و توسعه زیرساخت ها است. پیشرفت تحقیقات در نیروهای مسلح است و انتظار داریم بهره وری تحقیقات و اثربخشی آنها هر روز افزایش یابد.

در پایان این همایش از نخبگان و پژوهشگران نیروهای مسلح با اهدای لوح و هدایایی تقدیر شد.

دیدگاهتان را بنویسید