مقتدی صدر: این بار ایران به گروه های شیعه فشار نیاورده است

AFP 3 خبر عجیب

شفقنا- رهبر جنبش صدر با تکذیب شایعه استعفای این جنبش از پارلمان به دلیل تهدید ایران، تاکید کرد که جمهوری اسلامی در آن زمان هیچ گروه شیعی در عراق را تحت فشار قرار نداده است.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از خبرگزاری رسمی عراق (WAA)، مقتدی صدر، رهبر فراکسیون صدر بعد از ظهر امروز (چهارشنبه) با صدور بیانیه ای خواستار استعفای نمایندگان مجلس به دلیل تهدیدهای ایران و ایران شد. وی همچنین هرگونه فشار جمهوری اسلامی بر گروه های شیعه در کشورش را در این مرحله تکذیب کرد.

وی افزود: برای اولین بار می گویم جمهوری اسلامی ایران هیچ یک از گروه های شیعه را تحت فشار قرار نداده است و آنچه که دلیل عقب نشینی ما گفته می شود تهدید از سوی ایران است نیز صحت ندارد و فاقد مدرک است. صدر در بیانیه ای گفت. درست است، واقعی.

رهبر فراکسیون صدر افزود: «آنچه که برخی ممکن است آن را «سلاح ایران» بدانند این است که آنها مرتکب تخلفات سیاسی علیه قوه قضائیه عراق می شوند و سعی می کنند آن را به نفع خود تبدیل کنند. آنها همچنین تلاش می کنند تا به ویژه با نزدیک شدن به جلسه فردا، سایر جریان های سیاسی اعم از مستقل و غیرشیعه را تحت فشار قرار دهند.

بیانیه صدر می افزاید: «خدا را شکر من شهامت کافی برای کناره گیری از مشارکت آنها در تخریب آنچه از عراق باقی مانده را دارم. این در حالی است که برخی جریان های دیگر فشارهای غیرقانونی ناشی از خشونت، احکام دادگاه ها و شایعات را افزایش داده اند. آنها از تقلبی و غیره می ترسند.

  سند جامع همکاری ایران و ترکیه باعث تقویت مسائل اقتصادی خواهد شد

رئیس فراکسیون صدر در پایان از جریان‌های سیاسی عراقی خواست در راستای اصلاحات، برای نجات کشور و عدم پیوستن به فشارهای فرقه‌ای که مانند حباب است و از بین می‌رود، موضع جسورانه داشته باشند. از شما سپاسگزاریم که به ما اجازه دادید از آنها و برنامه های آنها به عشق عراق و مردم عراق فاصله بگیریم.

پیشتر اداره اطلاع رسانی پارلمان عراق اعلام کرده بود که بنا به درخواست تعدادی از نمایندگان مجلس، فردا (پنجشنبه) ساعت 11 صبح جلسه فوق العاده ای را با استناد به مفاد اصل 58 قانون اساسی عراق برگزار می کند.

در حالی که تمامی اعضای فراکسیون صدر در پارلمان عراق پیش از این استعفا داده اند، قرار است معاونان آنها به عنوان اعضای جدید پارلمان در جلسه فوق العاده فردا سوگند یاد کنند.

اخبار اصلی را در واآ بررسی کنید

دیدگاهتان را بنویسید