مرعشی: وبا در بین زائران ایرانی مشاهده نشد/ داروهای مورد نیاز برای حجاج در عربستان ارسال شد

شفقنا- سیدعلی مرعشی از ارائه بیش از 2 هزار سرویس بهداشتی به زائران ایرانی در حج 1401 خبر داد.

به گزارش شفقنا از جمعیت هلال احمر؛ رئیس مرکز پزشکی حج و عبادت هلال احمر در خصوص خدمات رسانی به زائران در حج سال 1401 گفت: تمام داروهای مورد نیاز حج امسال را به عربستان فرستادیم. البته ما سرم و شربت را به دلیل وزن و قیمت بسیار بالا از عربستان می خریم اما داروهای دیگر از ایران ارسال می شود و وارد عربستان شده است. در حال حاضر منتظر هستیم تا اقدامات اداری و گمرکی آنها انجام و آزاد شود.

وی افزود: با توجه به اینکه زائران به تدریج اعزام شدند، تاکنون بخشی از داروهایی را که ارسال کرده ایم به صورت تدریجی استفاده کرده ایم و بخشی از آنها را نیز از طریق سامانه عربستان در محل خریداری کرده ایم تا محموله اصلی داروها ارسال شود و ما می تواند خدمات ارائه دهد.”

مرعشی گفت: خوشبختانه تاکنون در حوزه دارو و تجهیزات مشکلی نداشته ایم. – خدمات لازم به زائران ارائه می شود. خبر خوب این است که خوشبختانه تاکنون بیماری خاصی در بین زائران مشاهده نشده است و مراجعات بیشتر به صورت سرپایی و اولیه است. خوشبختانه در بین نمازگزاران ایرانی هیچ بیمار مبتلا به بیماری عروق کرونر قلب و آبله میمون نداشته ایم و گزارش نشده است و در مجموع نمازگزاران در سلامت کامل هستند.

وی در خصوص خدمات ارائه شده در ایام حج تا کنون گفت: تاکنون حدود یک هزار و 344 ویزیت، 460 مورد تزریق و سرم درمانی، یک مورد گچ، خدماتی مانند کنترل فشار خون و پانسمان و در مجموع حدود 2000 خدمات زیارتی انجام شده است. ارائه شده است. در مدینه ارائه شده است. همزمان با انتقال یک بیمار به بیمارستان عربستان، یکی از زائران به دلیل عارضه قلبی و دریافت خدمات بهتر و بیشتر به بیمارستان عربستان منتقل شد. زیرا ما در مدینه به صورت کلینیک خدمات ارائه می دهیم و در صورت نیاز برای خدمات بیشتر به بیمارستان های عربستان فرستاده می شوند.

  مادر شهدای گدزه نزدیک هاک آرمیده است

مرعشی در ادامه درباره وضعیت شیوع وبا به دلیل فصل گرما گفت: خوشبختانه تاکنون موردی از ابتلا به وبا در بین نمازگزاران ایرانی مشاهده نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید