مذاکرات تجارت آزاد بین بریتانیا و کشورهای خلیج فارس آغاز شده است

1 95 خبر عجیب

شفقنا- انگلیس از روز چهارشنبه مذاکرات بر سر توافقنامه تجارت آزاد جدید را با شش کشور حاشیه خلیج فارس از جمله عربستان سعودی آغاز می کند.

آن ماری ترولیان، وزیر بازرگانی بریتانیا برای دیدار با شورای همکاری خلیج فارس که متشکل از بحرین، کویت، عمان، قطر و امارات متحده عربی و همچنین عربستان سعودی است، به ریاض سفر خواهد کرد. . در همین حال، سازمان های خیریه و گروه های مدنی به لندن هشدار داده اند که در آخرین تلاش خود برای توسعه روابط خارج از اتحادیه اروپا پس از انتخابات، حقوق بشر را نادیده نگیرد.

در سال 2021، کل تجارت بین بریتانیا و شورای همکاری خلیج فارس 0.1 33.1 میلیارد (40.35 میلیارد دلار) بود که 11.11 میلیارد آن تجارت با عربستان سعودی بود.

وزیر بازرگانی بریتانیا در بیانیه‌ای گفت: «من برای باز کردن بازارهای جدید برای کسب‌وکارهای بزرگ و کوچک بریتانیا و حمایت از بیش از 10000 شرکت کوچک و متوسط ​​که در حال حاضر به منطقه صادرات دارند، هیجان‌زده هستم».

این چهارمین مجموعه مذاکرات بر سر توافقنامه تجارت آزاد (FTA) است که بریتانیا در سال جاری پس از هند، کانادا و مکزیک آغاز کرده است. لندن به دنبال جایگزینی قراردادهای تجاری پس از خروج از اروپا است.

سرفصل های رویترز را بررسی کنید

خبر قبلیقاضی: 80 هزار جلد قرآن در مسجد الحرام قرار گرفت.
خبر بعدیپاپ: از کشتن مسیحیان یسوعی در مکزیک شوکه شده ام

  20 نفر بر اثر سیل در غرب افغانستان جان باختند

دیدگاهتان را بنویسید