مایکروسافت دسترسی نامحدود به فناوری تشخیص چهره را فراهم نخواهد کرد

شفقنا- مایکروسافت اعلام کرد که فروش فناوری هایی را که احساسات افراد را بر اساس تصویر چهره حدس می زند، متوقف می کند و دیگر دسترسی نامحدود به فناوری تشخیص چهره را ارائه نمی دهد.

به گزارش شفقنا از ایسنا، این اقدامات نشان دهنده تلاش های ارائه دهندگان خدمات ابری برای کنترل فناوری های حساس و همچنین تلاش قانونگذاران اروپایی و آمریکایی برای اعمال محدودیت های قانونی همه جانبه است.

از سال گذشته، مایکروسافت در حال بررسی است که آیا سیستم های تشخیص احساسات ریشه در علم دارند یا خیر.

سارا برد، مدیر تولید بخش هوش مصنوعی مایکروسافت آژور، در یک پست وبلاگی گفت: «این تلاش‌ها سؤالات مهمی را در مورد محرمانگی و عدم توافق بر سر تعریف احساسات و ناتوانی در خلاصه کردن رابطه بین حالات چهره و حالت عاطفی ایجاد می‌کند». مناطق و گروه هایی که از آنها استفاده می شود.

مشتریان فعلی مایکروسافت یک سال فرصت خواهند داشت تا دسترسی به ابزارهای هوش مصنوعی را که برای جداسازی احساسات، جنسیت، سن، لبخند، موهای صورت، مو و آرایش کار می‌کنند، از دست بدهند.

Google Cloud سال گذشته ارزیابی مشابهی انجام داد و 13 احساس برنامه ریزی شده را از ابزار خواندن احساسات خود حذف کرد و چهار احساس دیگر مانند شادی و غم را بررسی کرد. Google Cloud از سیستم جدیدی قدردانی می کند که حرکاتی مانند اخم کردن و لبخند زدن را بدون ربط دادن به احساسات توصیف می کند.

مایکروسافت می گوید مشتریان اکنون برای استفاده از خدمات تشخیص چهره این شرکت که به افراد اجازه می دهد با اسکن چهره ها به وب سایت ها دسترسی داشته باشند یا قفل درها را باز کنند، باید تأییدیه دریافت کنند.

  توسعه زیرساخت های نوری بدون بهبود شهر امکان پذیر نیست

به گزارش رویترز، این شرکت از مشتریان خود خواسته است که از مواردی که حریم خصوصی یا مسائل مربوط به عملکرد فناوری مانند شناسایی کودکان را نقض می کند، اجتناب کنند، اما به صراحت چنین استفاده ای را ممنوع نکرده است.

دیدگاهتان را بنویسید