لزوم استفاده از مصالح ساختمانی استاندارد در پروژه های عمرانی اردبیل

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، کوچه هاشم مدیرکل استاندارد استان اردبیل در دیدار با رئیس و هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان بر استانداردسازی مصالح ساختمانی مورد استفاده در پروژه ها و ساخت و سازهای ساختمانی در استان اردبیل تاکید کرد.

وی افزود: طبق ماده 8 آیین نامه استانداردهای اجباری مصالح ساختمانی مصوب هیئت وزیران، نظارت بر استفاده از محصولات استاندارد ساختمانی در ساخت و ساز و اطمینان از اعتبار پروانه استاندارد این محصولات بر عهده سازمان نظام مهندسی عمران می باشد.

مدیر کل استاندارد استان اردبیل وی می گوید: انتظار می رود مهندسان ناظر در حین نظارت بر پروژه های عمرانی مقام پیمانکاری اجازه استفاده از مصالح ساختمانی غیراستاندارد را ندهند و در صورت مشاهده این محصولات مراتب را به اداره کل استاندارد اردبیل اطلاع دهند.

علایی گفت: اداره کل استاندارد استان با همکاری شرکت های بازرسی تایید شده کنترل تولید، توزیع، تمرکز و فروش مصالح ساختمانی استاندارد را به صورت جدی در دستور کار قرار داده است.

وی از آمادگی این اداره کل برای انعقاد تفاهم نامه همکاری علمی، فنی و اجرایی با سازمان نظام های مهندسی خبر داد.

شهریار گل محمدی رئیس سازمان نظام مهندسی عمران از انعقاد تفاهم نامه همکاری بین آنها مبنی بر آمادگی این سازمان برای انجام تعهدات اداره کل آزمون، معاینه فنی و بازرسی نمونه طی مراحل صدور گواهینامه با رعایت ضوابط و مقررات استقبال کرد. سازمان ملی استاندارد ایران در قالب آزمایشگاه های همکار و شرکت های بازرسی تایید شده تاکید کرد.

  پنج قلیان خانه غیرمجاز در اهواز پلمب شد

دیدگاهتان را بنویسید