فرمانده سنتکام: القاعده در افغانستان دوباره متولد شده است

16229193 887 خبر عجیب

شفقناافغانستان- ژنرال مایکل کوریلا گفت: اگرچه داعش در سوریه و عراق ضعیف شده است. اما امروز در افغانستان قوی تر از همیشه است.
ژنرال مایکل کوریلا، فرمانده کل فرماندهی مرکزی ایالات متحده (سنتکام)، در سفر دو روزه به دوشنبه، پایتخت تاجیکستان، با امامعلی رحمان، رئیس جمهور تاجیکستان و مقامات ارشد امنیتی، در مورد مسائل مهم امنیتی گفتگو کرد.

«داعش همچنان یک تهدید است. اگرچه این گروه در سوریه و عراق ضعیف شده است. اما امروز در افغانستان بسیار قوی تر از 9 ماه پیش است.»

کوریلا گفت: “هواپیماهایی که پس از سقوط افغانستان از افغانستان خارج شدند، قطعا به افغانستان بازگردانده نمی شوند.” زیرا آنها به طالبان تعلق ندارند.»

ژنرال آمریکایی با اشاره به اولین گزارش ها مبنی بر خروج هواپیماها از طالبان به کابل، خاطرنشان کرد: قبل از سقوط دولت گذشته، افغانستان بیش از 164 هواپیمای نظامی فعال داشت و اکنون تنها 81 هواپیما در این کشور وجود دارد.

ژنرال کوریلا امنیت مرزی تاجیکستان را حیاتی خواند و گفت: «مرزهای قوی تاجیکستان برای امنیت در سراسر آسیای مرکزی حیاتی است.

کوریلا با اشاره به حضور 20 ساله ایالات متحده در افغانستان گفت: نیروهای ویژه ایالات متحده در 20 سال گذشته تجربیات زیادی در مبارزه با تروریسم به دست آورده اند و آماده اند این تجربه را با نیروهای تاجیکستان به اشتراک بگذارند.

فرمانده نظامی ایالات متحده قبلاً هشدار داده بود که از هر 10 سازمان خشن در خاورمیانه، 9 سازمان فعال هستند، از جمله القاعده و داعش، که هر دو در حال حاضر در حال بازسازی در افغانستان هستند.

  استفاده از نیروی انسانی در زندان های گیلان فرصتی طلایی برای کارآفرینان / ارائه امکانات ارزشمند در ازای کارآفرینی برای زندانیان

دیدگاهتان را بنویسید