عرضه و تقاضای ارز بر اساس بازار توافقی

    عرضه و تقاضای ارز بر اساس بازار توافقی

رئیس کل بانک مرکزی گفت: از هفته گذشته بانک مرکزی با همکاری انجمن صرافی ها و صرافی ها و صادرکنندگان معتبر به این نتیجه رسیده است که باید بازار توافقی ارز را تقویت کنیم. ”

به گزارش موج نیوز، رئیس کل بانک مرکزی گفت: با ورود به مبادلات ارزی در بازار متشکل ارز و تمایل تعداد زیادی از صادرکنندگان به واردات منابع ارزی خود در این بازار، پیش بینی می کنیم. بازار ارز آرام‌تر و باثبات‌تر خواهد شد.

علی صالح آبادی در حاشیه جلسه هیئت دولت با خبرنگاران درباره اتفاقات اخیر بازار ارز وی گفت: هفته گذشته بانک مرکزی با همکاری اتحادیه صرافان و دفاتر و صادرکنندگان معتبر به این نتیجه رسید که باید بازار توافق شده برای عرضه و تقاضای ارز را تعمیق کنیم. سه شنبه هفته جاری این فرصت در بازار متشکل ارز امکان پذیر شد. زمانی که معاملات در بازار متشکل ارز صورت می‌گیرد و با توجه به اینکه عرضه و تقاضا از طریق سیستم خاصی که فقط در اختیار صرافی‌ها و بانک‌ها است، انجام می‌شود، طبیعتاً عمق آن بازار افزایش می‌یابد. بسیاری از صادرکنندگان می خواهند ارز وارد این سامانه کنند و با ما مذاکره کرده اند.

صالح آبادی گفت: قیمت ها در این فرآیند بر اساس مکانیزم عرضه و تقاضا خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: به نظر من این بازار می تواند نیازهای واقعی را در سطح بازار برآورده کند و نقش مهمی در تعادل و آرامش بازار ارز داشته باشد.

رئیس کل بانک مرکزی گفت: با این فرصت و تعداد زیادی از صادرکنندگانی که با ما مذاکره کردند که در صورت وجود این فرصت، آمادگی واردات منابع قابل توجهی را دارند، پیش بینی می کنم با عرضه آنها در بازارهای خارجی، بازار ارز به آنها وارد شود. آرام می شود و به ثبات بیشتری دست می یابد.

  دشمن نتوانست باورهای دینی جامعه را تضعیف کند

دیدگاهتان را بنویسید