شیوع اعتیاد در استان همدان کمتر از میانگین کشوری است/ استان همدان رتبه هفتم مبارزه با مواد مخدر را دارد.

وی گفت: عملکرد شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان همدان در زمینه پیشگیری و مبارزه با شیوع اعتیاد قابل قبول و تحسین مسئولین و مردم است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان همدان خاطرنشان کرد: استان همدان در رتبه بندی کشور (میزان مصرف مواد مخدر) در بین 31 استان رتبه هفتم را دارد.

عبدکوند با اشاره به اینکه بیش از 375 میلیون نفر در سراسر جهان درگیر اعتیاد و مواد مخدر هستند، افزود: خوشبختانه ایران پرچمدار مبارزه با مواد مخدر است و تاکنون بیش از 4 هزار شهید و 12 هزار و 500 جانباز و مجروح در مبارزه با مواد مخدر به شهادت رسانده است. “داروهای ارائه شده.

وی با اشاره به اینکه طبق آمار، بیکاری عامل اصلی اعتیاد نیست، گفت: آسیب هایی مانند اختلاف نظر و ناتوانی در جذب نوجوانان و جوانان به خانواده از دلایل اصلی گرایش افراد به دوستان بد و مواد مخدر است. استفاده کنید. “

دبیر شورای هماهنگی استان همدان با بیان اینکه ایران به دنبال رویکرد انسان دوستانه با رویکرد انسان دوستانه است تا مواد مخدر به کشورهای دیگر وارد نشود، افزود: در صورت همکاری سایر کشورها، ایران در حوزه مواد مخدر موفق‌تر خواهد بود.

عبدکند گفت: کمپین اطلاع رسانی «هر ایرانی سفیری برای پیشگیری از اعتیاد» همزمان با سراسر کشور در استان همدان در حال برگزاری است و برخی سازمان ها و نهادهای مردم نهاد در حال فعالیت هستند.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر 155 کلینیک ترک اعتیاد در استان همدان، 48 مرکز ترک اعتیاد خصوصی (ماده 15) و 2 16 تبصره دولتی وجود دارد. سال گذشته در مجموع یک هزار و 570 معتاد متجاهر در استان جمع آوری و تحت درمان قرار گرفتند. به این مراکز تحویل داده شدند.

  بهبود ساعات کاری دفاتر کوم

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان همدان با بیان اینکه استان یکی از مناطق عاری از مواد مخدر است، گفت: طرح مبارزه با کشت مواد مخدر در استان همدان هزاران کیلوگرم انواع مواد مخدر اجرا شده است. مواد مخدر در سال گذشته در استان کشف و ضبط شده است.

وی با اشاره به افتتاح و بهره برداری از مرکز ماده 16 نهاوند در سال گذشته افزود: طرح تکمیل ظرفیت این مرکز برای ساماندهی، درمان و پذیرش معتادان در حال انجام است.

دبیر شورای هماهنگی استان همدان همچنین از برگزاری سمینار پیشگیری از اعتیاد برای دانش آموزان و خانواده های آنان با اجرای برنامه شاد برای 17 هزار دانش آموز خبر داد و گفت: طرح حمایت از زندگی در بیش از 1200 مدرسه، آموزشگاه و خانه ورزش یک روستا با مشارکت این اداره کل محقق شد. اداره ورزش و جوانان و هلال احمر منطقه به منظور آموزش عمومی و پیشگیری از اعتیاد.

عبدکند افزود: سال گذشته 19 میلیارد و 700 میلیون تن اشتغال به بیش از 392 معتاد بهبود یافته در استان همدان پرداخت شد.

دیدگاهتان را بنویسید