سنجش سلامت دانش آموزان خوزستانی از امروز آغاز شد

به گزارش خبرگزاری موج خوزستان، مسعود حمیدی نژاد در مراسم افتتاحیه پایگاه سنجش سلامت نوآموزان استان خوزستان که امروز (10 تیرماه) در دزفول برگزار شد، اظهار کرد: سال تحصیلی مبتدیان از مهرماه امسال آغاز می شود. حضور همه دانش آموزان

وی افزود: سنجش دانشجویان جدیدالورود بسیار حساس و موثر است. بسیاری از والدین ممکن است ندانند که فرزندشان بینایی یا شنوایی ضعیف است یا نیاز به آموزش گفتار ویژه دارد. در ارزیابی سلامت، این مشکلات از طریق اندازه گیری های استاندارد شناسایی و به والدین و مدرسه گزارش می شود.

پیش بینی پوشش 100 درصدی سنجش سلامت دانش آموزان کلاس اولی

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش خوزستان گفت: اکثر فرزندان ما سالم و متمول هستند، اما به هر حال تعداد کمی که ممکن است مشکل داشته باشند باید در ابتدای کار شناسایی شوند، بنابراین سنجش سلامت بسیار مهم است. و خانواده ها باید به آن توجه کنند.”

وی افزود: امروز 61 پایگاه شهرستانی و سه پایگاه عشایری در استان خوزستان سنجش سلامت نوآموزان را آغاز می کنند و با تلاش همکاران 100 درصد سلامت دانش آموزان ورودی به کلاس اول سنجیده می شود که امیدواریم این امر محقق شود. بیش از 50 باشد. ”ما همچنین درصد بدست آمده را اندازه گیری خواهیم کرد.

بازسازی مدارس با مشکلات زیرساختی و عمرانی تا مهرماه

حمیدی نژاد گفت: امیدواریم بتوانیم سال تحصیلی خوبی را آغاز کنیم و عقب ماندگی و افت تحصیلی دو سال اخیر را جبران کنیم.

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش خوزستان در خصوص آمادگی مدارس برای سال تحصیلی جدید گفت: با حضور خیرین و کمک آنها، مدارس جدید در مناطق بسیار فقیرانه ساخته یا بازسازی شد و برخی از مدارس ما نیز دچار مشکل شدند. نگران زیرساخت ها و ساخت و ساز است.»، باید تا اکتبر بازسازی می شد. ما نگران فضای فیزیکی و مدرسه نیستیم.

  اجرای کشاورزی قراردادی تصمیمی برای دستیابی به زنجیره ارزش در بخش کشاورزی است

کمبود بیش از 10 هزار نیروی آموزش و پرورش در خوزستان

وی با اشاره به کمبود بیش از 10 هزار نیروی خدماتی و آموزشی، ادامه داد: دغدغه ما نیروی کار است. بسیاری از همکاران بازنشسته شده اند و تعدادی نیز در حال مهاجرت هستند و توصیه ما این است که بمانند و به مردم خوزستان خدمت کنند اما طبیعی است که برخی به دلایلی خوزستان را ترک کنند.

حمیدی نژاد گفت: در این شرایط ورودی نیرو با تعداد خروجی ها برابری نمی کند. البته این موضوع به طرق مختلف جبران می شود و باید تعدادی از مدارس را مجذوب خود کنیم.

وی افزود: اگر بتوانیم سالانه حدود 5000 ورودی به دانشگاه فرهنگیان به صورت هماهنگ و هماهنگ داشته باشیم، طی 3 تا 4 سال آینده کمبود نیروی کار جبران می شود. نیروی کار به عنوان یک عدد

مدارس در هنگام ثبت نام مجاز به دریافت پول از خانواده ها نیستند

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش خوزستان گفت: هیچ مدرسه ای حق دریافت وجه از خانواده ها را با ثبت نام ندارد. در طول سال، مدارس به دلیل برگزاری رویدادهایی که با انجمن اولیا و با هماهنگی و نظارت برگزار می‌شود، می‌توانند برای این مراسم بودجه دریافت کنند، اما ما سرانه مدرسه را تامین می‌کنیم و تاکید مدیران بر این است که از اولیاء نروند بودجه بگیرند.

وی افزود: اگرچه توصیه می کنیم خانواده ها به امر آموزش توجه ویژه ای داشته باشند، زیرا تحصیل هزینه بر است و خوب است خانواده ها آزادانه از این توان استفاده کنند و خودشان به مدرسه کمک کنند، اما اجبار به گرفتن پول ممنوع است و به هیچ وجه. . «ما این را قبول نداریم.

  هماهنگی با قاره پیش نیاز موفقیت مدیریت در مناطق آزاد کشم و کیش است

حمیدی نژاد گفت: بازرسان و ناظران به صورت مستمر در حال رصد هستند و مدیری که این کار را انجام دهد قطعا مورد توجه قرار می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید