رئیس سازمان تبلیغات اسلامی: امام خمینی(ره) احیاگر بود وگرنه قیام خدا را نمی دانستیم.

86575bef 462d 464f b85e de2ea8f68486 خبر عجیب

شفقنا- همزمان با روز تبلیغ و چهل و یکمین سالگرد فرمان حضرت امام خمینی (ره) مبنی بر تأسیس سازمان تبلیغات اسلامی، سران این نهاد با آرمان های امام خمینی (ره) و منتخبان عرصه مردم تجدید میثاق کردند. تبلیغی تجلیل شد.

به گزارش شفقنا؛ حجت الاسلام والمسلمین محمد کومی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی صبح امروز در ابتدای این مراسم با بیان اینکه معتقدم پیرمردی که روی صندلی حسین جماران نشسته بود با جان و دل با مردم صحبت کرد، گفت: افسانه ای نیست که تا آستانه عصمت برویم و در آستانه زندگی کنیم. ید و عصای موسوی، دم مسیحی، بیان مصطفی مردگان را زنده کرد و به این جسم بی روح زنده کرد. او همه چیز بود. ریشه همه خوبی ها در آن زمان بود و حاج قاسم در مکتب او بزرگ شد. من حق دارم دور گردنمان زندگی کنم. او قیام کننده بود وگرنه قیامت خدا را نمی دانستیم. امام قیام را به عنوان پدری که دست فرزندش را گرفته بود به ما آموخت.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی قیام خدا را شورای ائمه در سال های مختلف انقلاب خواند و گفت: از رهبر معظم انقلاب حضرت امام خمینی (ره) به قیام خدا تعبیر می شود و می فرماید اساس کار ایشان است. افکار و فعالیت ها این داستان بسیار مهم است و تکلیف ما را مشخص می کند.

حجت الاسلام والمسلمین قمی با اشاره به اینکه ما خود را مسئول تبیین مکتب امام (ره) می دانیم; وی اذعان داشت: کسانی که امروز با افتخار از آنها تجلیل می کنیم در واقع برای تبیین حقیقت تلاش می کنند و در این راه گام برمی دارند. برای تبیین مکتب امام باید مبنای فکری آن را بشناسید و قیامت را عمیقاً درک کنید. شناخت عمیق این قیام راه ورود به اسلام و مکتب امام است.

  نیویورک تایمز: شیرین ابواکلا به ضرب گلوله ارتش نخبه اسرائیل کشته شد

به گفته رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، قیام در تمام لحظات زندگی امام خمینی (ره) خود را نشان می دهد و ایشان دانشمند، فیلسوف و حکیم هستند و تمام زندگی ایشان در قیام خداوند خلاصه می شود. مراقبه و رفتار او قیام خداوند بود. انقلاب آنها و هدف قیامشان که اقامه عدالت و مشارکت بود در مسیر قیام خدا بود.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با اذعان به اینکه قیام الله به عنوان تنها موعظه الهی معنای بسیار عمیقی دارد، افزود: همه چیز از اینجا شروع می شود که قیامت خداست چرا که همه چیز از اینجا شروع می شود.
حجت الاسلام والمسلمین محمد کومی این دیدار را تجدید پیمان با امام راحل خواند و ادامه داد: سازمان تبلیغات اسلامی در تبیین قیام خداوند کوتاهی نخواهد کرد. هر یک از ما بیش از دیگران موظف به جست و جوی مسئله معاد خداوند هستیم. این کلام قیامت خداوند تنها راه اصلاح دو جهان است. امروز باید میزان قرار گرفتن در مسیر قیامت خداوند را ارزیابی و تحلیل کنیم. این پرسش اساس و مقدمه قیام ناصر است. قیام خداوند با اخلاص پیوند خورده است. شاهراه باید به سمت جامعه پذیری و اهداف والای تمدنی حرکت کند.

رئیس سازمان تبلیغات با تاکید بر اینکه باید همه برنامه های خود را در سازمان تبلیغات اسلامی در این راستا تنظیم کنیم، اذعان داشت: در زمان جهاد تبین برای همگامی با امام راحل باید اهل قیام خدا باشیم. این یک مفهوم ذهنی برای تبلیغ افراد نیست. در این دوره از جنگ تبلیغاتی و در غوغای جهاد جهادی که وظیفه دارد مردم را به میدان بیاورد، باید محکم بچسبیم و خود را مطابق با مضمون قیامت خداوند ارزیابی کنیم.

  سهم عامل انسانی در وقوع گرد و غبار مخرب 35 درصد است.

حجت الاسلام محمد کومی در پایان تاکید کرد که این راه برداشتن بار از دوش امام عصر(عج) است. ما در این قیام خداوند متعهد شده ایم که تسلیم نشویم و کاری کنیم که مردم ما به میدان بیایند و شاهد فتوحات باشکوهی باشند. ما متعهد هستیم که قیام خدا را جدی بگیریم و آن را بررسی کنیم.

در ادامه این مراسم از حجت الاسلام تجریشی به عنوان معاون راهبردی سابق سازمان تبلیغات اسلامی تجلیل شد و حجت الاسلام سهرابی جایگزین وی شد. حجت الاسلام سهرابی در سخنانی کوتاه به برنامه های آتی این معاونت اشاره کرد و حجت الاسلام تجریشی بر لزوم پرسش از مسئولیت های گذشته و آینده تاکید کرد. شعرخوانی احمد بابایی شاعر آیینی جهاد تبیین و فضائل حضرت امیر(ع) از دیگر برنامه های این مراسم بود.

بخش پایانی روز تبلیغات سازمان تبلیغات اسلامی به تقدیر از فعالان مردمی عرصه تبلیغ اختصاص داشت. امسال نخبگان تبلیغاتی مردمی از اقشار مختلف انتخاب شدند. از عباس موزون برای تهیه و تولید برنامه ماه رمضان زندگی پس از زندگی تا محمد انصاری فوتبالیستی که مدرسه فوتبال شهید هادی را تأسیس کرد. رضا صیادی نیز در این قسمت از ساخت راه حل ها به زبان ساده که از شبکه سوم سیما پخش می شود قدردانی کرد. انتخاب بعدی محمد عمو محمدی بود، صاحبخانه ای که سال هاست هفت آپارتمان خود در محله نازی آبا را به صورت رایگان در اختیار زوج های جوان قرار می دهد.

در این مراسم از محمد طهرانچی مدیر عامل نرم افزار باد صبا نیز تجلیل شد. نرم افزار بادصبا با 2 میلیون نصب موفق شد رتبه اول پرکاربردترین اپلیکیشن را به نام خود ثبت کند. یکی دیگر از برگزیدگان این مراسم حجت الاسلام عباس شیرانی، امام جماعت مسجد جوادالائمه اهواز بود که به صورت خودجوش برنامه های جهادی برای مساجد و ائمه جماعات برگزار می کند. همچنین در این مراسم از مهدی تورانلو به دلیل برگزاری 22 جلسه 2 ساعته با محوریت جهاد تبیان با حضور اساتید مختلف تجلیل شد. همچنین از سرکار خانم عرب نژاد کرمان به دلیل برگزاری جلسات و جشن های دانش آموزی و انتقال معارف اسلامی به کودکان و نوجوانان تجلیل شد. سرکار خانم صاحبکار گلستانی مشهد نیز جزو برگزیدگان بود. وی به دلیل ایجاد شبکه فعال متشکل از 300 زن در زمینه تبیین به زبان قرآن و حدیث مورد تقدیر قرار گرفت. حجت الاسلام وکیل پوراز قم نیز از برگزاری جلسات آموزشی و تبیین جهاد و ارسال پول به سراسر کشور قدردانی کرد. دریافت کننده دیگر محمد حاجی اسماعیلی از قم بود. او با کمک 80 طلبه و روحانی در 12 شهر منطقه بلوچستان کار می کند و دوره های عمومی را برای 20000 طلبه اهل سنت برگزار می کند.

  افزایش دما و احتمال شیوع بیماری تب کریمه کنگو

این برنامه با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین تحریری در خصوص لزوم تبلیغ در آیات قرآن و تلاوت حاج محمدرضا طاهری و امضای میثاق نامه و تجدید میثاق با امام خمینی(ره) توسط شرکت کنندگان ادامه یافت.

دیدگاهتان را بنویسید