دادستان کوم اعلام کرد: تشکیل مجتمع قضایی جرایم غیرعمد در استان

خبر عجیب

شفقنا- دادستان و انقلاب کوم از راه اندازی مجتمع جرایم غیرعمد خبر داد و گفت: اجرای این طرح باعث کاهش زمان رسیدگی و رضایت شاکی و بیمه شد.

به گزارش خبرنگار شفقنا، حجت الاسلام قریب در نشست خبری هفته قوه قضائیه اظهار کرد: در سال 1400، 62 هزار پرونده کیفری وارد قوه قضائیه شد و رسیدگی شد که روندی کاهشی دارد. همچنین 24 هزار پرونده در اجرای احکام رسیدگی و مختومه شد.

وی با اشاره به اینکه کاهش جمعیت کیفری یکی از سیاست های اصلی قوه قضاییه است، افزود: در سال گذشته هزار و 640 فقره فقره حبس، 276 فقره آزادی مشروط، 173 مورد تعلیق تعقیب، 98 فقره عفو و 583 مورد منجر به حبس شده است. موارد حبس ما لوازم الکترونیکی و 11 مورد برای رضایت والدین داشتیم.

دادستان کوم و انقلاب با بیان اینکه احکام ابد در استان قاطعانه اجرا شده است، تاکید کرد: اجرای این احکام امنیت استان را افزایش داده و برای جویندگان جرایم خشن ناامنی ایجاد کرده است.

وی افزود: کاهش جرم مربوط به متهمانی است که جرایم آنها مخل نظم و امنیت عمومی نباشد اما مرتکب جرایمی چون چاقو کشی، قتل، آدم ربایی و قاچاق مواد مخدر بخشیده نمی شود.

قریب به موضوع مجتمع جرایم غیرعمد اشاره کرد و افزود: پرونده های منتهی به جرایم که قبلاً باید به دادسرا، دادگاه و اجرای احکام در سه مرحله می رفت، این مراحل رفع شد و با استفاده از ظرفیت قانون کاهش یافت. در مورد حبس، پرونده ها مستقیماً به شورا می رود. «اختلافات حل می شود.

  ثبت نام نهضت ملی مسکن امروز به پایان می رسد

وی گفت: اجرای این طرح باعث کاهش زمان رسیدگی و رضایت شاکی و بیمه گران شده است.

دادستان کوم افزود: در سال گذشته هفت هزار و 174 فقره تصادف در استان کوم رخ داد که از این تعداد 6 هزار و 468 مورد به شورای حل اختلاف مراجعه و منجر به دیه یک مرحله ای شد.

وی به موضوع افزایش سرمایه از طریق پرداخت سودهای نامتعارف از شرکت ها اشاره کرد و گفت: 8 شرکت در استان نمی توانند مدارک لازم برای کسب و کار را ارائه کنند، بنابراین مدیران این شرکت ها به معاونت پیشگیری از وقوع جرم دعوت شده و مجبور به توقف هستند. فعالیت اقتصادی.

قریب درباره پرونده بلوار کشاورز گفت: 26 اسفند کیفرخواست صادر شد و شهرداری 30 درصد، آتش نشانی 25 درصد، شرکت آب 25 درصد و پیمانکار 20 درصد مقصر شناخته شدند. پرونده به دادگاه ارسال شد.

قریب همچنین با اشاره به کشته شدن یک مرد در درگیری مسلحانه ماموران فرماندهی انتظامی شهرستان کوم با یک قاچاقچی مواد مخدر در خردادماه امسال، اظهار داشت: در زمان وقوع یا عدم تیراندازی موارد توسط ماموران ردیابی می شود و به زودی به پرونده رسیدگی می شود.

به گزارش شفقنا، تصادف در میدان کشاورز کوم بر اثر رانش زمین و سقوط دو دستگاه خودرو در گودال ۷ متری، بامداد ۴ فروردین ۹۹ منجر به کشته شدن سه نفر از اعضای خانواده کوم شد.

وی در خصوص ناهنجاری های قابل مشاهده در کوم گفت: شعبه ویژه ای را برای بررسی و پیشگیری راه اندازی کرده ایم و البته رسیدگی به ناهنجاری های اجتماعی در استان بر عهده کادر قضایی است.

  دانلود علاوه بر 16 قرآن کریم با صدای پرهیزگار

دادستان کوم ادامه داد: دستورات لازم در زمینه سگ گردانی، دوچرخه سواری و بدحجابی بانوان صادر شده است و هفته گذشته یک گروه 80 نفره در پارک علوی به دلیل موسیقی رپ دستگیر شدند. رهبران این گروه در بازداشت به سر می برند و سایرین با قرار وثیقه آزاد شده اند.

وی وظیفه دادستانی را برخورد با باندهای فساد و فحشا عنوان کرد و گفت: چندی پیش پسرانی در پارک علوی دستگیر شدند. همچنین تجمع وبلاگ نویسان در ماه مبارک رمضان دچار خدشه جدی شده است.

قریب همچنین گفت که 200 نفر از بازداشت شدگان که برای اولین بار متهم شده بودند، در سال گذشته حذف شدند.

دیدگاهتان را بنویسید