حضرت آیت الله نوری همدانی: تقویت زمینه همکاری های بین المللی/ ادامه تعامل با الازهر

WhatsApp Image 2022 06 22 at 12.27.29 PM خبر عجیب

شفقنا- آیت الله العظمی نوری همدانی گفت: حوزه علمیه باید روابط خود را در عرصه بین الملل تقویت کند و به همکاری با مراکز علمی جهان اسلام و الازهر مصر ادامه دهد.

به گزارش شفقنا، مرجع تقلید شیعیان امروز در دیدار با آیت الله اعرافی مدیر حوزه های علمیه، دستاوردهای سفر ایشان و هیئت همراه به چند کشور اروپایی را تحسین و با پاپ فرانسیس دیدار و گفت و گو کردند. از مصوبات سفر پیروی کنید.

وی دنیای کنونی را آشفته توصیف کرد و قیام و تفرقه دشمنان را در میان امت اسلامی توصیف کرد و افزود: بخش عمده ای از دشمنی های دشمنان اسلام علیه جمهوری اسلامی متمرکز است و در چنین شرایطی دستور العمل نجات امت اسلامی است. ایمان و عمل است.» آموزه اصلی اسلام ناب محمدی بود.

تربیت افراد متخصص در حوزه های علمیه برای مقابله با مهدویت و حوادث آخرالزمانی

آیت الله نوری همدانی با اشاره به موضوع مهدویت و گسترش آن و همچنین نجات عرصه بین الملل گفت: آخرالزمان پرداخت; زیرا امروز بیش از هر زمان دیگری باید آمادگی مضاعف را برای زمان آینده داشته باشیم.

وی گفت: در حوزه تحلیل، دوره های خارجی و تخصصی مهدویت و فرهنگ تشکیل شود و معارف و گفتمان مهدویت در مجامع بین المللی مطرح شود.

دوره های تحلیلی، بیرونی و تخصصی مهدویت در این زمینه برگزار شود

مرجع تقلید شیعیان نیز بر اهمیت فعالیت های بین المللی تاکید کرد و خاطرنشان کرد: امروز بر عهده حوزه و جهان اسلام است که معارف اهل بیت علیهم السلام را به جهانیان عرضه کنند. حوزه علمیه باید روابط خود را در عرصه بین المللی تقویت کند.«و تعامل با مراکز علمی جهان اسلام و الازهر مصر باید ادامه یابد.

  زلنسکی از سفر به روسیه برای گفتگو با مقامات روسی خودداری کرد

وی با اشاره به توانایی های قرآنی، قرآنی، تفسیری، فکری و معرفتی حوزه، گفت: و همچنین باید گروهی از طلاب حوزه تربیت شوند تا بتوانند معارف اهل بیت را ارائه کنند. (ع) در عرصه بین المللی.

این امر باید حوزه علمیه گروهی را مسئول تحقیق تطبیقی ​​بین حوزه و اهل سنت کند و به شبهات مطرح شده در منابع تفسیری مانند تفسیر طبری، ابن قطر و دیگران پاسخ دهد.

گفتنی است، در ابتدای این دیدار آیت الله اعرافی گزارشی از سفر خود و هیئت همراه به چند کشور اروپایی از جمله دیدار با پاپ فرانسیس و گفتگوهای فی مابین ارائه کرد و رهنمودهای مراجع عظام همدانی را ارزیابی کرد. العالی ضمن تقدیر از این سفر گفت: وی در دیدار با پاپ فرانسیس با توانمندی های علمی و معرفتی حوزه علمیه آشنا شد که مورد استقبال گرم، صمیمانه و محترمانه پاپ قرار گرفت و ضمن عرض سلام و تقلید متقابل نیز به وی ابلاغ شد. “.

دیدگاهتان را بنویسید