حضرت آیت الله مکارم شیرازی: مردم خواهان گرانی هستند/ دولت باید پاسخ قانع کننده ای به مردم درباره گرانی های افسارگسیخته بدهد.

IMG 3381 copy خبر عجیب

شفقنا- آیت الله العظمی مکارم شیرازی گفت: تورم لجام گسیخته با وجود افزایش درآمدهای نفتی دولت برای مردم معمایی شده است که دولت باید پاسخ قانع کننده ای برای آن داشته باشد.

این مرجع تقلید شیعیان در دیدار دکتر سید مسعود میرکاظمی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به گلایه شدید مردم از گرانی گفت: امروز مردم فریاد گرانی می دهند و می گویند گرانی. هر روز در حال افزایش هستند.”
وی در ادامه به لزوم اقناع و تشریح آخرین گرانی ها برای مردم اشاره کرد و گفت: این گرانی های بی رویه با وجود افزایش درآمدهای نفتی دولت، برای مردم معمایی شده است که دولت باید پاسخ قانع کننده ای داشته باشد.
معظم له در ادامه به قاچاق کالا و کالا به صورت آزاد و گسترده اشاره کردند و افزودند: نظارت و بازدید از مرزها باید تشدید شود، چرا غذا و غذای انسان به راحتی از کشور خارج می شود؟!
وی همچنین بی انصافی برخی مشاغل را یکی دیگر از دلایل گرانی دانست و افزود: دولت باید این موضوع را تحریم کند.
آیت الله العظمی مکارم شیرازی به گرانی مسکن و اجاره بها اشاره کرد و گفت: اجاره بها پایان ندارد و باید برای آن تدبیری اندیشید.
معظم له افزودند: در صنعت خودرو دست‌هایی پشت صحنه هستند که از یک سو مانع واردات صحیح خودرو می‌شوند و از سوی دیگر تعیین می‌کنند که چه قیمتی برای خودرو می‌خواهند و هیچکس از عهده آن بر نمی‌آید. در حالی که معادل خارجی آن بسیار بالاتر است -کمترین خودروی ایرانی.
وی همچنین تاکید کرد که حل این مشکلات بر عهده هر سه دستگاه است و نمی توان از یک دستگاه انتظار داشت.
آیت الله العظمی در پایان با اشاره به گلایه مردم مبنی بر اینکه چرا مسئولان در مورد قیمت ها سکوت کرده و صحبتی نمی کنند، افزود: بارها تذکر داده ایم و با توجه به اینکه مردم از دولت جدید انتظار بهبود دارند. بگذارید شرایط کار کند و تورم را محدود کند و می دانیم که دولت در این زمینه سخت و امیدوارانه تلاش می کند و به رئیس جمهور هم امیدواریم، اما اگر آثار و نتایج این برنامه ها در جامعه و زندگی مردم تصور نشود می تواند منجر به بی اعتمادی و ناامیدی نسبت به دولت شد.
در ابتدای این جلسه دکتر میرکاظمی گزارشی مبسوط و جامع از اقدامات دولت در حوزه اقتصادی ارائه کرد و تاکید کرد: برخی از این برنامه ها یک تکلیف قانونی از سال های گذشته بوده که رفع نشده و آثار مثبت آن خواهد بود. در آینده نزدیک توسط مردم احساس می شود.

  پیش بینی برداشت 600 تن دانه روغنی کلزا از مزارع استان اصفهان

خبر قبلیکمک هزینه تغذیه دانشجویان دانشگاه شیراز در تابستان

دیدگاهتان را بنویسید