حجت الاسلام و المسلمین صدیقی: بسیاری از اقدامات تخریبی فرهنگی مربوط به صدا و سیما است.

139310171131142174451814 خبر عجیب

شفقنا- حجت الاسلام والمسلمین سیدیکی گفت: گلایه های زیادی از صدا و سیما داریم. بسیاری از فعالیت های مخرب فرهنگی مربوط به صدا و سیما است، اما این نهاد با بی توجهی به ارزش های اسلامی اقدام به تولید و پخش فیلم ها و محتوای مخرب فرهنگی می کند.

به گزارش شفقنا به نقل از تسنیم، حجت الاسلام و المسلمین سیدیکویی رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر در اولین جلسه شورای مرکزی امر به معروف و نهی از منکر اصناف کشور که با حضور نمایندگان تشکل های عضو در وی برگزار شد. «نهضت» را گامی اساسی و مهم در احیاء و ادای فریضه امر به معروف و نهی از منکر می داند و می افزاید: اولین قدم در این راه امید است. انقلاب اسلامی در شرایطی به وقوع پیوست که هیچ مبنای مشهودی وجود نداشت. به طوری که زمانی که امام خمینی(ره) این نهضت انقلابی را آغاز کرد، بسیاری از حوزویان و حتی مجتهدان بزرگ آن را حرکت سریع نامیدند. اما چون به هدف خاص و وظیفه الهی خود اذعان داشتند از این ناهنجاری ها و مخالفت ها هراسی نداشتند. به همین دلیل بر خدا قیام کردند و حرکت کردند و نتیجه را فقط از خدا دانستند.

سیدیکی «حرکت» را ناشی از امید دانست و گفت: بر اساس نص صریح آیات قرآن کریم، توجه به حضور و وجود خداوند ناامید نخواهد شد. بنابراین لازم است همه دستگاه ها و نهادها یکدیگر را به حرکت تشویق کنند و از یأس و ناامیدی دوری کنند و هرگز مسئولیت را بر دوش دیگران نیندازند.

  دکتر: نیازی به واکسیناسیون عمومی برای آبله میمون نیست

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر ادامه داد: نتایج جلسات ستاد امر به معروف و نهی از منکر با نمایندگان مجلس و کارکنان دستگاه های اجرایی در این حوزه به تصویب رسید. اما تا زمانی که مطالبه عمومی در جامعه وجود نداشته باشد، حرکتی که آغاز شده تأثیر چندانی نخواهد داشت; بنابراین همه دستگاه ها باید با مشکلات ناشی از بدحجابی مقابله کرده و نیازمند درمان آن باشند. در این راستا باید گفتمان ملی و دولتی را درک کنیم و همه را در این زمینه حساس کنیم و غوغای عمومی برانگیزند.

وی افزود: اگر در مقطعی مردم عقاید و ارزش های خود را در معرض تهدید ببینند، قطعا به میدان خواهند آمد و حضور اصناف در این جلسه نیز پایان حلقه های غیرت را نشان می دهد.

سیدیکی بدحجابی و بی حجابی را از جرایم مشهود برشمرد و گفت: خلاء قانونی در این زمینه وجود ندارد. شورای عالی انقلاب فرهنگی 32 دستگاه را برای اصلاح وضعیت عفاف و حجاب تعیین کرد که برخی از این نهادها موفق به انجام این کار نشدند.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر در ادامه با انتقاد از عملکرد رسانه ملی افزود: از صدا و سیما خیلی گله داریم. بسیاری از فعالیت های فرهنگی مخرب مربوط به صدا و سیما است، اما این نهاد با وجود ارزش های اسلامی اقدام به تولید و پخش فیلم ها و محتوای مخرب فرهنگی می کند.

دیدگاهتان را بنویسید