حجت الاسلام والمسلمین پناهیان: فرصت دین و تحول در جامعه بیش از تهدید است

1398013120395243017234174 1 خبر عجیب

شفقنا- سخنگوی حرم حضرت معصومه (سلام الله علیها) به ضرورت و هدفمندی جهاد اشاره کرد و گفت: باید بیشتر از اینکه نگران تهدید باشیم، نگران از دست دادن فرصت ها باشیم. فرصت های ما برای گسترش دین و تغییر جامعه بسیار بیشتر از تهدیدات است.

به گزارش شفقنا، حجت الاسلام والمسلمین پناهیان شب گذشته در شبستان امام خمینی (ره) حرم با اشاره به ضرورت جهاد تصریح کرد: تبیین کار پیامبران الهی است و توسط مؤمنان انجام می شود. در همه جوامع بشری: اثبات اضطرار و عینی بودن وجوب تبیین جهاد در این عصر مستلزم تبیین دقیق دلایل و ضرورت تبیین جهاد برای تک تک افراد جامعه است.

سخنگوی حرم کریمه اهل بیت (علیهم السلام) با بیان اینکه رواج معنویت در دنیای مدرن بیش از همه ادوار گذشته است، بیان کرد: تبیین معنویت واقعی یکی از وظایفی است که بر دوش هر مسلمانی گذاشته شده است.

وی با اشاره به اهتمام به معنویت در جامعه، با بیان اینکه با جهاد تبیین مطالب و معارف دینی در بستری مناسب به مردم منتقل می شود، خاطرنشان کرد: اگر نتوانیم تحولات عمیق و پایداری در دینداری و معرفت ایجاد کنیم، جامعه جهانی بیایید بگوییم که ما قطعا مقصر خواهیم بود.

پناهیان رشد فکری جوامع را در نتیجه تجربه تاریخی از ویژگی های این دوره می داند و می داند که گسترش ارتباطات در سایه تکنولوژی مدرن، انتقال تجربیات بین المللی، پوچی مدل های لیبرال دموکراسی و ایجاد شکاف های نظری را تسهیل کرده است. در جهان . .

وی گفت: تا 40 سال پیش جامعه شناسان غربی مذهب را افیون جامعه می نامیدند. بحث کنونی دنیا بر سر انتخاب کدام دین و کدام معنویت است.

  آخرین اخبار در مورد حوادث اوکراین; چندین انفجار در کیف / اوکراین: دیگر نمی خواهیم به ناتو بپیوندیم / روسیه تولید انبوه موشک Sarmat را آغاز کرد

وی افزود: با وجود همه کاستی ها در عرصه های تبلیغاتی کشور و تبلیغات مسموم ماهواره ها و رسانه های خودفروخته علیه حجاب، این طیف از حجاب ها در کشور نشان دهنده غیرت مردم غیور ایران به دین و دینداری است.

پناهیان بر میزان مقبولیت عالم معنویت اسلام و همه سلایق زیستی انسان تاکید کرد و گفت: متاسفانه همچنان در تبلیغات و درک ما از فضای فرهنگی جامعه بر یک حالت انفعالی استوار است. مورد تاکید و استقبال مردم است. جامعه.

وی با بیان اینکه حاکمان جهان منحط و فرهنگ نادرست مبتنی بر ایدئولوژی دروغین الحادی به دنبال حاکمیت بر جهان بر اساس هوای نفس هستند، اظهار کرد: تمدن غرب تعصب را تئوریزه می کند و در این عصر مردم از تعصب و نزدیک شدن هر چه خسته شده اند. روز معنویت

سخنگوی حرم کریمه اهل بیت(ع) دلیل ضرورت فوری و عینی تبیین جهاد را مورد اشاره قرار داد و یادآور شد: باید بیشتر از تهدیدها نگران از دست دادن فرصت ها باشیم. فرصت های ما برای گسترش دین و تغییر جامعه بسیار بیشتر از تهدیدات است.

پناهیان با اشاره به آزمایش های مختلف جامعه شناسان، گفت: بر اساس یافته های روانشناسان، پرهیز از شهوات مهمترین عامل رشد و موفقیت انسان است. کاهش خواهد یافت.

وی گفت: در دنیا قیام های مختلفی علیه فرهنگ فسق و فسق غربی صورت می گیرد و دوران فسق به پایان رسیده است. اگر سایتی به زبان های مختلف در سراسر جهان بتواند سبک زندگی سالم را به خوبی توضیح دهد، مورد استقبال همه پیروان جهان بینی های مختلف قرار خواهد گرفت.

  بارش و کاهش دمای هوا در برخی مناطق کشور

سخنگوی حرم کریمه اهل بیت(س) عدم تبیین را مهمترین مبنای شکل گیری الحاد در تمامی جوامع بشری دانست و گفت: نیاز به جهاد برای تبیین امروز ناشی از بسیاری از احتمالات موجود؛ ما باید به آتئیست در حال مرگ در جهان حمله کنیم.

پناهیان در بخشی دیگر از سخنان خود با بیان اینکه دشمنان در تبیین مبانی مستحکم مبانی اسلامی ناتوان هستند گفت: در جهاد تبیین با محوریت اخلاص، با کمترین عمل و تبیین بیشترین نتیجه را خواهیم دید. ما نباید این فرصت های بزرگ ایجاد شده را از دست بدهیم.

دیدگاهتان را بنویسید