ثبت 921 هزار و 842 پرونده در سامانه یکتا در استان اصفهان / کمبود قاضی و شعب فعال در استان

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، حجت الاسلام جعفری به مناسبت هفته قوه قضائیه در جمع اصحاب رسانه گفت: از ابتدای تیرماه سال گذشته تاکنون یک میلیون و 564 هزار و 95 پرونده در دستگاه قضایی استان اصفهان تشکیل شده است.

وی افزود: از این تعداد یک میلیون و 432 هزار و 342 پرونده مختومه شده است که نمونه بارز کار جهادگران است.

کمبود 35 درصدی قاضی و شعب فعال در استان اصفهان

این مقام قضایی با بیان اینکه دادگستری اصفهان باید 923 شعبه فعال قضایی داشته باشد، افزود: در حال حاضر 596 شعبه فعال داریم که با کمبود 35 درصدی قاضی و شعب فعال مواجه هستیم.

وی با اشاره به اینکه در سال گذشته 4 هزار و 465 جلسه مردمی داشتیم، گفت: از این تعداد 3 هزار و 867 پرونده تکمیل شده که 86 درصد است.

حجت الاسلام جعفری ادامه داد: در مدت 8 ماه 4920 درخواست ماده 477 داشتیم و با تعیین کارگروه های قضات تجدیدنظر به 3442 پرونده رسیدگی و نتیجه مشخص شد.

بررسی پرونده های کمتر از دو ماه از مرداد ماه در استان

رئیس قاضی استان اصفهان گفت: فعلا بررسی ماده 477 و اعاده رسیدگی را به تعویق نمی اندازیم و زمان رسیدگی به پرونده ها از مرداد ماه امسال کمتر از دو ماه خواهد بود.

وی در خصوص پرونده های استانی تصریح کرد: در سال گذشته 67 هزار و 662 پرونده وارد شعب اجرائیات مدنی استان اصفهان شد که از این تعداد 67 هزار و 137 پرونده رسیدگی و مختومه شد.

حجت الاسلام جعفری با بیان اینکه هر قوه قضاییه بیش از 200 پرونده رسیدگی می کند، گفت: 198 نفر از همکاران قضایی و 1542 نفر از همکاران اداری با رسیدگی محترمانه به پرونده ها. شورای حل اختلاف آنهایی که به صلح و آشتی منتهی نمی شوند در نظر گرفته می شوند.

  جشن باغ نوروزی صفوی در بهار جانا

رئیس قاضی استان با بیان اینکه میانگین کشوری صلح و سازش 39 درصد است، گفت: این رقم در استان اصفهان 42 درصد است که 3 درصد بالاتر از میانگین کشوری است.

وی ادامه داد: سال گذشته 324 هزار و 96 پرونده به شورای حل اختلاف اصفهان وارد شد که طی آن 325 هزار و 795 پرونده مختومه شد.

اقامه 43 پرونده مهم در یک سال در استان

دوستت دارم وی در خصوص پرونده های مهم استان در سال گذشته تصریح کرد: در این راستا 43 مورد مشکلاتی از جمله کلاهبرداری شبکه ای منجر به اخلال در نظام اقتصادی کشور، تخلف از تعهدات ارزی با عدم ارائه کارت سبز گمرکی، ارائه مدارک غیر واقعی بوده است. برای بانک ها، اخذ ارز دولتی و فروش در بازار آزاد و اخلال در نظام اقتصادی از طریق قاچاق سوخت و حامل های انرژی یارانه ای و سهمیه یارانه ای از آراد در استان.

رئیس قاضی استان در خصوص تعداد قضات استان گفت: حدود 900 قاضی در استان اصفهان داریم که از این تعداد فقط 5 قاضی تخلفاتی را گزارش می کنند که در حال رسیدگی است.

لغو تصرف 111 میلیون و 977 هزار و 700 متر مربع از اراضی ملی

رئیس قاضی استان اصفهان ادامه داد: سال گذشته 111 میلیون و 977 هزار و 700 متر مربع از اراضی ملی استان اصفهان تصرف و بالغ بر 98 درصد از اراضی ملی و دولتی بر اساس قانون کاداستر معرفی شد. پژوهش.

قاضی افزود: 3298 متر مربع از رودخانه ها و بستر رودخانه ها نیز آزادسازی شده و 46 پرونده تصرف عدوانی اراضی ملی از منابع طبیعی به دستگاه قضایی رسیده که به نفع دولت رای داده است.

  نشست مجازی برای گردهمایی جوامع حدیثی دو فرقه برگزار می شود

رئیس قاضی استان اصفهان وی با اشاره به طرح کاهش تعداد پرونده ها، کاهش زمان تولید و کاهش تعداد پرونده های در حال رسیدگی گفت: و کاهش جمعیت کیفری و همچنین ترویج استفاده از نهاد ارفاقی، افزایش آزادی در سامانه های الکترونیکی و افزایش اشتغال 50 درصدی زندانیان از اولویت های اصلی طرح تحول قوه قضائیه 1401 است.

دیدگاهتان را بنویسید