تخریب خانه تاریخی «شلباف» بدون درخواست

به گزارش خبرگزاری موج خوزستان، تبار قریب در این باره توضیح داد: با وجود اینکه این بنا در فهرست آثار ثبت ملی و آثار با ارزش قرار نگرفته است؛ این بنا در فهرست آثار ملی و آثار با ارزش قرار نگرفته است. با توجه به قرار گرفتن در بافت تاریخی، لازم بود شهرداری اهواز قبل از صدور حکم تخریب استعلام بگیرد.

وی ادامه داد: علیرغم اینکه ملک مورد نظر فاقد ارزش تاریخی است، اما معیارهای تعیین کننده بافت تاریخی برای ساخت و سازهای آتی شامل املاک مذکور است و شهرداری موظف است قبل از صدور پروانه ساختمانی و پروانه ساختمانی استعلام لازم را به عمل آورد. «میراث فرهنگی استان را دریافت کنید.

رئیس اداره فرهنگ، گردشگری و صنایع دستی اهواز با بیان اینکه بافت تاریخی اهواز در شورای عالی شهرسازی و معماری تصویب و ابلاغ شده است، خاطرنشان کرد: این بافت یکی از ظرفیت های ارزشمند اهواز به عنوان یکی از ظرفیت های بسیار ارزشمند است. عوامل مهم توسعه گردشگری شهری و اشتغال پایدار در شهر.

قریب همچنین گفت: بر اساس قوانین و مقررات موجود، شهرداری اهواز باید قبل از هرگونه اقدام اجرایی و صدور پروانه ساختمانی در بافت تاریخی، درخواستی از اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی دریافت کند. تقویت و هماهنگی این روند «دستگاه به حفظ هویت و یکپارچگی بافت تاریخی کمک می کند. اما متأسفانه در بسیاری از موارد مشاهده می شود که برخی از بناها بدون درخواست تخریب شده اند.

وی گفت: بر اساس ابلاغ زمینه از سوی شورای عالی معماری و شهرسازی، تکالیف قانونی وی در قبال شهرداری مورد تاکید معاونت میراث فرهنگی، بخشداری و معاونت معماری و شهرسازی شهرداری اهواز قرار گرفته است. .

  اسطوره موسیقی ماکامی ایران در کشور ماندگار شد

دیدگاهتان را بنویسید