بررسی اهمیت کنجکاوی کودکان در نمایش خیابانی «نازنین و قلاخا» در جشنواره تئاتر کودک

نویسنده و کارگردان نمایش خیابانی «نازنین و غول ها» گفت: این نمایش به عنوان یکی از آثار شرکت کننده در بیست و هفتمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان اهمیت کنجکاوی کودکان و پاسخگویی به آنها را به والدین یادآوری می کند. سوالات در قالب داستانی.”

هدایتی بیان کرد: کودکان ذاتا کنجکاو هستند و همه چیز در این دنیا برایشان تازگی دارد، پرسش های بی شماری را با کلمات پرسشی «چگونه و چرا» می پرسند. از اینکه چرا آسمان آبی است تا اینکه چرا هنگام جوشیدن آب بخار از کتری خارج می شود، والدین گاهی اوقات به این سؤالات پاسخ می دهند.

وی گفت: تئاتر خیابانی به دلیل ارتباط مستقیم با مخاطب و مشکلات و مسائل بسیار قدرتمند و تاثیرگذار است. مشکلات جامعه را بیان می کند.

کارگردان و فیلمنامه‌نویس «نازنین و قله‌خا» افزود: اساتید مجرب برای ترویج هنرهای نمایشی مؤثر هستند.

وی همچنین به معرفی عوامل اجرایی این نمایش پرداخت و افزود: محمدصدرا شهبازیان بازیگر جوان و بیتا شهبازیان، محمد شهبازیان، مهدی رسولی، عاطفه بهمنی، ایسودا بشیری و دیگر بازیگران; زینب عربیان، کیمیا شهبازیان، امیر شهبازیان، مسعود یارعلی، سهیلا عبدالملکی، مهدی رسولی و شیما میرکی در پشت صحنه حضور دارند.

این جشنواره با حضور 70 گروه تئاتر داخلی و خارجی برگزار می شود، 500 اثر از گروه های نمایشی داخلی و خارجی در جشنواره ارائه شد که پس از هیئت داوران اولیه 70 گروه نمایشی وارد جشنواره شدند. گروه‌های نمایشی از پنج کشور ایتالیا، یونان، ارمنستان، ترکیه و عراق در این جشنواره شرکت خواهند کرد و با دیگر برگزیدگان به رقابت خواهند پرداخت.

  وساطت آنلاین کیان متوقف شد

دیدگاهتان را بنویسید