برخی از نمایندگان برای استیضاح وزیر صمت امضای خود را پس گرفتند

به گزارش موج نیوز، سید محمد حسینی نایب رئیس مجلس در حاشیه این مراسم جلسه هیئت دولت وی در جمع خبرنگاران گفت: دولت سیزدهم بیشترین تعامل را با نمایندگان داشت، از شخص رئیس جمهور که جلسات متعددی با نمایندگان مجلس چه در تهران و چه در سفرهای استانی و همچنین با سایر وزرا و معاونان داشت. قابل مقایسه با گذشته. در مقابل مجلس تاکنون همکاری خوبی داشته است، در دوره های قبل تا ده ماه اول گاهی حتی 7 کارت زرد داشتیم، مثلاً در دولت دوازدهم 7 کارت زرد داشتیم، اما الان فقط یک مورد از این تعداد کارت زرد وجود دارد. 12. فقط یک بار نمایندگان قانع نشدند و در موارد دیگر مثلا دیروز سوالی از وزیر بهداشت داشتیم و استیضاح کنندگان قانع شدند و رای ندادند. ما همکاری لازم را داریم و انتظار داریم همان رهنمودهایی که از سوی مقام معظم رهبری داده شده مورد توجه قرار گیرد، به عنوان مثال یکی از مواردی که مطرح شد اولویت دادن به لایحه در لایحه است که نمایندگان مجلس نیز اعلام کردند که این کار را انجام خواهند داد و امیدواریم در یکسان. یا می گفتند ما در اجرا دخالت نمی کنیم و نمایندگان هم گفتند طبق رهنمود رهبری عمل می کنیم باید عملیاتی و اجرایی باشد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا این موضوع از سوی نمایندگان در خصوص وزیر رفاه نیز مطرح شده است، گفت: نمایندگان مجلس پیشنهادات خود را ارائه می دهند و گزینه های آنها را با رئیس جمهور در میان می گذاریم اما به هر حال با توافق و بدون دخالت است، به هر حال رئیس جمهور. بالاخره باید وزیر رفاه، تعاون و کار را معرفی کند تا انجام شود.

  مراسم روز پرستار در بیمارستان شهید مطهری ذوب آهن اصفهان

سید محمد حسینی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آقای خاندوزی اعلام کرده است تا زمان تصویب علنی لایحه مالیات مسکن در مجلس با مجلس تعامل داشته است، گفت: این موضوع در حال حاضر در چه مرحله ای است و جزئیات تخصصی آن را اعلام می کند. خود آقای هندوزی اما هر لایحه ای که در دولت تصویب شود پیگیری می کنیم تا با همکاری نمایندگان تصویب شود و همانطور که اشاره کردم اصل باید در لایحه باشد و طرح های مختلفی که مطرح می شود باید کار کارشناسی شود. .

نایب رئیس مجلس ادامه داد: امیدواریم انشاالله هم لوایح باقی مانده از دولت قبل و هم لوایحی که اکنون به مجلس می فرستیم در اولویت قرار گیرد.

وی در پاسخ به این سوال که تعدادی از نمایندگان مجلس امضای خود را برای استیضاح وزیر صمت پس گرفته اند، گفت: بله، رای دیروز که به ما داده شد 36 نام داشت. طرفین امضای خود را پس گرفتند اما روز دوشنبه پس از اینکه اعلام شد موضوع استیضاح را به کمیسیون صنعتی فرستادیم، حدود 14 امضا امضا شد. طبق اخباری که در حال حاضر دارم، از 36 نفری که دیروز امضا کردند، 20 نفر دیروز استعفا دادند، یعنی با توضیحات آنها ابهامات آنها برطرف شد و امیدواریم تا ابتدای سال آینده به نمایندگان باقی مانده در کمیسیون صنایع رسیدگی شود. آنها متقاعد شوند که الان وقت سوال نیست، وزرا در حال حاضر سخت کار می کنند و قابل مقایسه با گذشته نیستند و وضعیت کشور به گونه ای نیست که به نوعی تقابل تلقی شود. البته ما این را حق نمایندگان می دانیم. تاکید بر کار مشترک سه قوه است. انتظار داریم به دلایلی که قابل چشم پوشی است، استیضاح در مجلس صورت نگیرد.

  دیگر از کشت چغندرقند در مزارع فریمان خبری نیست

دیدگاهتان را بنویسید