العربی الجدید: نتانیاهو بحران سیاسی رژیم صهیونیستی را شعله ور کرد

62298958 خبر عجیب

شفقنا- سومین انتخابات اسرائیل در دوم مارس 2020 برگزار شد، اما این بار اتفاق بی سابقه ای رخ داد و ایمن عود، رئیس فهرست مشترک احزاب عربی، این بار اعلام کرد که آماده حضور در ائتلاف حکومتی است. در نتیجه این انتخابات، یک دولت مشترک به ریاست نتانیاهو و گانز تشکیل شد، اما این دولت تنها یک سال از عمرش گذشت و اندی، این دولت در 16 مارس 2020 به قدرت رسید و در 6 آوریل 2021 پایان یافت.

رسانه های عربی در گزارشی از برگزاری چندین انتخابات در دوران رژیم صهیونیستی؛ وی به تشریح اقدامات نتانیاهو علیه دشمنان داخلی خود پرداخت و نوشت که نتانیاهو شعله ور بحران سیاسی رژیم صهیونیستی بوده است.

به گزارش ایسنا، العربی الجدید در گزارشی نوشت: به نظر می رسد بحران سیاسی و چریکی در اسرائیل که اکنون گریبانگیر این رژیم شده است، از دیرباز به دلیل اختلافات ایدئولوژیک و تضادهای مذهبی و اجتماعی وجود داشته است، اما واقعیت و ریشه‌ها کاملاً متفاوت است. «در واقع، بحران با تصمیم بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر سابق اسرائیل برای فرار از روند اتهامات فساد و رشوه‌خواری و انحلال دولت چهارم خود در 24 دسامبر 2018 و دشمنی شخصی آغاز شد. توافق با نتانیاهو توسط افرادی که سه دهه پیش کار سیاسی خود را آغاز کردند، دستیاران او این بحران را عمیق تر کرد.

تصمیم نتانیاهو برای برگزاری انتخابات جدید در 26 دسامبر زمانی اتخاذ شد که ائتلاف حاکم او برای اولین بار با یک بحران جدی با آویگدور لیبرمن، متحد تاریخی او و رهبر حزب خانه ما اسرائیل مواجه شد. دلیل اختلاف او با نتانیاهو این بود که او در ماه نوامبر از ائتلاف حاکم خارج شد، اگرچه این تصمیم نتانیاهو در واقع انگیزه های شخصی داشت.

  شاخص بیت کوین RSI از مارس 2020 به اشباع فروش محدود بازگشت

در ادامه این گزارش آمده است که این موضوع مربوط به تصمیم پلیس رژیم صهیونیستی و دادستان کل است که تحقیقات جنایی علیه نتانیاهو و همسرش سارا به اتهام فساد و رشوه از جمله اهدای غیرقانونی هدایایی توسط نتانیاهو و همسرش آغاز کردند. آنها ثروتمند بودند و او سعی کرد با Noni Music، ناشر روزنامه Yedioth Ahronoth معامله کند تا شلدون ادلسون، صاحب Israel Hume را متقاعد کند که هفته نامه رایگان و برای سود مالی منتشر نکند. یدیعوت آحرونوت ضرری ندارد. نتانیاهو همچنین متهم به انعقاد معاملات مشابه با آرنون میلیونز، مالک وب‌سایت والا در آن زمان است و مظنون است که او و یکی از بستگانش در معامله زیردریایی با آلمان دست داشته‌اند.

در این گزارش آمده است: نتانیاهو از مبارزات انتخاباتی 9 آوریل 2019 برای تضعیف مشروعیت پلیس و دادستان کل کشور استفاده کرد و وارد یک کارزار انتخاباتی تحریک آمیز علیه دشمنان خود شد و از هیچ چیزی دریغ نکرد اما در نهایت انتخابات تقریباً برابر بود و دولت ائتلافی پس از پیوستن لیبرمن به مخالفان و وتو کردن هر دولت تحت رهبری نتانیاهو شکل گرفت. اگرچه حزب نتانیاهو نسبت به سایر احزاب برتری عددی داشت، اما این اقدام لیبرمن منجر به انحلال کنست و انتخاب مجدد در 17 سپتامبر 2019 شد و در دومین انتخابات همان سال تقریباً همان نتایج تکرار شد، بنابراین رژیم صهیونیستی مجبور به برگزاری سومین انتخابات شد.

سومین انتخابات رژیم صهیونیستی در 2 مارس 2020 برگزار شد، اما این بار اتفاقی بی سابقه بود و ایمن عوده، رهبر فهرست مشترک احزاب عربی، اعلام کرد که این بار آماده پیوستن به ائتلاف دولتی است. در نتیجه این انتخابات، یک دولت مشترک به ریاست نتانیاهو و گانز تشکیل شد، اما این دولت تنها یک سال از عمرش گذشت و اندی، این دولت در 16 مارس 2020 به قدرت رسید و در 6 آوریل 2021 پایان یافت.

  حملات هوایی رژیم صهیونیستی به سوریه

در این گزارش آمده است: در مارس 2021، چهارمین انتخابات در اسرائیل برگزار شد که در آن بنت و شریک سیاسی یمنی او ایلت شاکید آشکارا با ماندن نتانیاهو در دولت مخالفت کردند و در نهایت ائتلاف دولتی متشکل از 8 حزب تشکیل دادند. دولت جدیدی به ریاست نفتالی بنت تشکیل شد. با این ترکیب، دولت بنت موفق شد برای اولین بار نتانیاهو را از ریاست جمهوری برکنار کند. اما اعتماد دولت جدید به حزب اسلامی و حزب چپ مرتس، راه را برای نتانیاهو برای شکستن ائتلاف و زیر سوال بردن مشروعیت یهودی و صهیونیستی آن هموار کرد.

در نتیجه تلاش های نتانیاهو، اعضای کنست (پارلمان اسرائیل) امروز (چهارشنبه) به لایحه انحلال دور مقدماتی رای مثبت دادند.

به گزارش رویترز، تعداد آرای مثبت 110 نفر بود.

انحلال کنست اولین گام به سوی پنجمین انتخابات سراسری در حدود چهار سال گذشته است.

لایحه انحلال کنست پس از مرحله مقدماتی فردا پنجشنبه در بازنگری اول و دوشنبه آینده در بررسی دوم و سوم به رای گذاشته می شود.

دیدگاهتان را بنویسید