افزایش قیمت و اختلال در بازار به دلیل عوامل مصنوعی

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، یعقوب علی نظری استاندار خراسان رضوی در سخنانی گفت: متاسفانه با عوامل مصنوعی با اختلال در قیمت ها در بازار مواجه هستیم و اثرات وضعیت افزایش قیمت ها از کالایی به کالایی دیگر در بازار باعث افزایش قیمت مصنوعی در بازار شده است.

نظری این سخنان را در گردهمایی به مناسبت هفته قوه قضاییه مشهد بیان کرد و در ادامه تصریح کرد: مبنای قیمت کالاها و خدمات در استان باید بر اساس قیمت ها در 30 اردیبهشت تعیین و تا 10 تیرماه اصلاح شود.

استاندار خراسان رضوی همچنین خاطرنشان کرد: اداره کل صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی و همه تولیدکنندگان باید مبنای کار قرار گیرند. قیمت تعیین قیمت بر اساس 30 اردیبهشت و تثبیت قیمت ها برای مردم.

وی تاکید کرد: قیمت خدمات، صنعت و محصولات صنفی در استان باید به سرعت توسط واحدهای صنفی و دستگاه های دولتی تعیین و تعیین و به تصویب استانداری برسد و این مکانیزم قیمت گذاری ملاک عمل خواهد بود.

نظری ادامه داد: موضوع اجاره مسکن نیز مردم را نگران می کند که این افزایش قیمت ها کاملا غیرعادی است و باید مدیریت شود چرا که اجاره مسکن تاثیر زیادی بر زندگی مردم دارد و اکنون نرخ اجاره بها در جامعه رها شده است اما اخیرا در تصمیمات جدی گرفته شده است. در این خصوص صورت گرفته است که به زودی اعلام خواهد شد، کارکنان دولت به دلیل تعهدات عقیدتی و انقلابی خود در هر جایی که به منافع مردم خدشه وارد شود، حاکمیت خود را اعمال خواهند کرد.

  گرمای شدید در خراسان رضوی

وی افزود: معادن سنگ آهن خواف یکی از نقاط قوت استان است، بنابراین برای بهره برداری از این ظرفیت باید زنجیره فولاد و صنایع وابسته در استان تکمیل شود و این موضوع نیازمند سرمایه گذاری جدی و سنگین است و باید وجود داشته باشد. در این بخش که اعلام رشد اقتصادی 7.2 درصدی استان و مزیت ها و ظرفیت های ویژه اقتصادی آن است، اولویت داشته باشد.

استاندار خراسان رضوی وی با یادآوری شهدای حادثه هفتم تیر گفت: دشمنان با از دست دادن امید به عدم تحقق پیروزی برای نظام اسلامی، تلاش خود را بر سرنگونی نظام از طریق ترور و حذف انقلاب اسلامی متمرکز کرده‌اند.

وی در ادامه سخنان خود گفت: این عزل و کشتار در قالب نرم افزاری، قتل قهرمان و قتل فیزیکی و در این دوره و البته در حال حاضر دشمنان به اشکال مختلف قتل مسئولان را در دستور کار خود قرار دادند.

نظری در پایان خاطرنشان کرد: یکی از مسائل فرهنگی، اجتماعی و امنیتی استان بحث تردد جمعیت و وجود اتباع بیگانه در خراسان رضوی و همچنین مدیریت و رفع گره های استان است که برخی از آنها چندین سال است. تاریخچه، مدیریت بازار، مقابله با تورم و هدفمندی یارانه ها نیاز به همکاری بین بخش های مختلف دارد.

دیدگاهتان را بنویسید