افزایش اختلافات داخلی در میان طالبان؛ فرمانده تاجیک گروه نیز فرار کرد

photo 2022 06 21 22 13 36 770x432 1 خبر عجیب

شفقناافغانستان- در پی تنش های داخلی در طالبان، منابع می گویند مولوی ظریف مظفری، یکی از فرماندهان کلیدی این گروه در ولایت سرپل، ناراحت است و به شهر کوهستانی این ولایت رفته است.

به گزارش شفقنا افغانستان؛ اگرچه فرماندهی طالبان خروج خود از این گروه را اعلام نکرده است، اما به دنبال بسیج مردمی و جذب نیرو است.

مولوی ظریف مظفری از فرماندهان طالبان تاجیک است که در شهر کوهستانی سرپل زندگی می کند.

پس از سقوط دولت گذشته، وی به عنوان والی سرپل و سپس فرمانده ارتش طالبان در هرات منصوب شد.

مولوی ظریف مظفری چندی پیش بر اثر مین کنار جاده ای مورد اصابت قرار گرفت و مجروح شد.

برخی منابع آگاه ادعا می کنند که فرمانده تاجیکستان طالبان این گروه را مسئول این سوءقصد می داند که یکی از دلایل نارضایتی وی است.

به گفته این منبع، طالبان همچنین حدود 100 موتر نظامی این فرمانده را از شهر کوهستانات به مرکز سرپل انتقال داده و بین آنها تقسیم کرده اند. چیزی که مولوی ظریف را عصبانی کرد. مولوی ظریف نفوذ و قدرت زیادی در سرپل دارد.

این فرمانده با مولوی مهدی فرمانده طالبان ناراضی بلخاب و مولوی باری دیگر فرماندهان طالبان در مسیر بلخاب و شهرک زارع بلخ هماهنگ می شود.

طالبان در حال حاضر روابط تیره ای با مولوی مهدی دارند. گفته می شود که طالبان قصد دارند برای خلع سلاح این فرمانده به شهر بلخاب در سرپل حمله کنند. منابع محلی می گویند که نیروهای طالبان در اطراف شهر بلخاب مستقر شده اند.

013 خبر عجیب

مولوی مهدی در آغاز حکومت طالبان در افغانستان به عنوان رئیس استخبارات این گروه در ولایت بامیان منصوب شد. مولوی مهدی پس از برکناری در ماه فوریه سال گذشته به عنوان معاون وزیر شهرسازی در امور طالبان منصوب شد، اما خود او این سمت را نپذیرفت.

  تاج در ایران; شناسایی 697 بیمار جدید / 18 بیمار جان خود را از دست دادند

طالبان قبلاً چندین هیئت را برای گفتگو و اطمینان دادن به مولانا مهدی به بلخاب فرستاده است. اما هیئت ها بدون موفقیت به کابل بازگشتند.

از سوی دیگر، منابع موثق در ولایت فاریاب می گویند که یک واحد 500 نفری طالبان به فرماندهی مولوی منصور جاوید، فرمانده ارتش طالبان در فاریاب امروز (چهارشنبه، 31 جولای) از شهر میمنه به سمت بلخاب حرکت کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید