استاندار گیلان: شهرک دانش بنیان ایجاد می شود

شفقنا- استاندار گیلان گفت: روستای دانش بنیان در راستای توجه رهبر معظم انقلاب اسلامی به تولید دانش بنیان و ایجاد اشتغال در گیلان ایجاد می شود.

به گزارش شفقنا از ایسنا، اسداله عباسی در دیدار با مدیرکل و مدیران شهرستانی اداره کل تبلیغات اسلامی استان و جمعی از مبلغان دینی استان، با تبریک سالروز تشکیل سازمان تبلیغات اسلامی به امام خمینی(ره) گفت: فرهنگ، تبلور حیات معنوی و تبیین و ارتقای شاخص‌های اعتقادی ایجاد شده و مرجعیت فرهنگی آن حائز اهمیت است.

وی با اشاره به تبیین جهاد به عنوان محوریت رهبر معظم انقلاب، نقش روحانیت و مبلغان دینی را در گسترش این فریضه مهم یادآور شد و افزود: برای تحقق آن باید به مسائل روز و نیازهای فرهنگی آگاهی داشت.

عباسی با بیان اینکه رهبر انقلاب هیچ جایگزینی برای منبر ندارند، بر نقش موثر روش های قدیمی مانند منبر و مداحی در عین استفاده از ابزارهای مدرن و سخت افزارهای جدید مانند فضای مجازی تاکید کردند.

استاندار گیلان با بیان اینکه امروز دشمن با روش ها و ابزارهای جدید در تلاش است تا ذخایر فرهنگی ایران اسلامی و وحدت حاکم بر کشور را از بین ببرد. وی یادآور شد: دشمنان جایگاه دو اصل مهم در اعتلای ایران یعنی مقام معظم رهبری و دیگری نهاد خانواده را به خوبی درک کرده و در صدد نابودی این سرمایه های ارزشمند هستند.

وی استفاده از ظرفیت های فرهنگی و ارائه بسته های فرهنگی توسط فعالان این بخش و هم افزایی تمامی ارکان حوزه فرهنگی برای مقابله با چالش های این بخش را ضروری دانست و گفت: نباید موازی کار کرد و وقت را هدر داد. و قیمت بدون برنامه هدف از مسیر اصلی منحرف شد.

  مدرسه حاج قاسم سلیمانی مدرسه مقاومت و ولایت مداری است

عباسی تاکید کرد: موضوع فرهنگ نباید به چند نظام تقسیم شود. وی تلاش برای توسعه فرهنگی را یک وظیفه همگانی دانست و افزود: در این راستا تقویت اقتدار فرهنگی باید همه جانبه و متناسب با شرایط روز باشد.

استاندار گیلان گفت: نمایش وحدت اهل سنت و شیعه برای حفظ وحدت ملی و همچنین سرکوب توطئه های دشمنان که مورد تاکید رهبر معظم انقلاب نیز هست، مهم است.

وی بر گستردگی حوزه فرهنگی و لزوم کاربرد فرهنگی برای تمامی پروژه ها اعم از اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و اجتماعی تاکید کرد و گفت: شرایط امروز کشور به گونه ای است که در موضوعات مختلف از جمله مصرف نیازمند فرهنگی که به طور مستمر، اما بهینه استفاده می شود.

استاندار گیلان خاطرنشان کرد: با آغاز فصل رشد در استان و آغاز فصل تابستان، مصرف انرژی و آب دو موضوع مهمی است که می توان در راستای فرهنگ سازی و تهیه بسته های فرهنگی برای استفاده بهینه از این منابع به آن پرداخت. .

وی در بخشی دیگر از سخنان خود با قدردانی از فعالان ولیعهد استان به ویژه کادر پزشکی متعهد با اشاره به فعالیت های انجام شده در استان در سال های اپیدمی تاج، اظهار داشت: تحریم های ظالمانه قابل تقدیر است.

عباسی با اشاره به نتایج سفر رئیس جمهور به گیلان و اعتبارات مصوب و تخصیصی، افزود: این بخش پروژه های زیربنایی، عمرانی، کشاورزی، بهداشتی و فرهنگی بسیاری را اجرا کرده است که به زودی برای تعدادی از پروژه ها افتتاح می شود. مهم هستند.

وی تکمیل بزرگراه رشت – قزوین، کریدور ریلی شمال به جنوب، احیای تالاب انزلی، ساماندهی رودخانه زرجوب و گوهرود و مدیریت پسماند را از موضوعات مهمی می داند که تاکنون 1100 میلیارد تن برای آن اختصاص یافته است. در سفر رئیس جمهور

  ژنرال ارشاد درگذشت درودی در ایران را تسلیت می گوید

عباسی آغاز عملیات آبرسانی ۷۱۱ روستای فاقد آب شرب سالم استان را با کمک سپاه و قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) عنوان کرد و گفت: رفع محرومیت روستایی و توسعه پایدار روستایی موضوع مهمی است. در روستا به شدت مورد آزار و اذیت قرار می گیرد.»

وی همچنین با اشاره به موضوع توزیع عادلانه یارانه ها، مردمی سازی اقتصاد و جلوگیری از اتلاف منابع مالی کشور، با بیان اینکه رئیس جمهور آبروی خود را برای اجرای این طرح تقویت کرده است، بیان کرد: منابع کشور هدف این طرح است که هدف از اجرای این طرح است. به طور قابل توجهی از قاچاق و انباشت کالا جلوگیری می کند.

استاندار گیلان به اجرای طرح ارتقای یارانه آرد و نان نیز اشاره کرد و افزود: در این طرح علاوه بر توجه به کیفیت نان، از کم فروشی و قاچاق آرد به عنوان نیازهای اولیه خانوارها جلوگیری می شود.

عباسی حمایت از تولید داخلی و توجه به رشد صنایع تولیدی در استان را مهم دانست و با اشاره به فعالیت تعداد قابل توجهی از واحدهای راکد و نیمه راکد در استان، بر اجرای شعار سال و اجرای شعار سال تاکید کرد. گفت: تولید دانش بنیان و شهرک اشتغال زایی دانش بنیان در گیلان ایجاد می شود.

وی یادآور شد: امروزه استفاده بهینه و موثر از منابع یک ضرورت مسلم است که با بهره گیری از دانش نوین و علوم دانش بنیان محقق می شود.

نماینده عالی دولت در استان بر ضرورت ایجاد امید در جامعه، بیان دستاوردهای نظام اسلامی و حکومت داری مردمی و مشارکت آحاد جامعه در مسائل مختلف فرهنگی و اجتماعی تاکید کرد و ملت را ناکارآمد دانست.

  بازگشت چمران به شورای شهر

دیدگاهتان را بنویسید