احتمال تحریم نشست فوق‌العاده پارلمان عراق فردا از سوی یاران صدر

عراق خبر عجیب

شفقنا- نشست فوق العاده فردا پارلمان عراق با اختلاف در گروه های سیاسی همراه بود و حزب دمکرات ضمن هماهنگی گروه های شیعه، موضوعاتی مانند جایگزینی اعضای جدید با نمایندگان مستعفی فراکسیون صدر و ادامه بمباران شمال کردستان و ادامه بمباران شمال کردستان را بررسی می کند. کردستان بعید است ائتلاف سنی حاکم در جلسه فوق العاده فردا مجلس شرکت کند.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا، عارف الحمامی، نماینده پارلمان عراق و عضو ائتلاف دولت قانون در گفت و گو با العالم الجدید، گفت: لازم است اعضای علی البدل هر چه سریعتر سوگند یاد کنند. چرا که استعفای فراکسیون صدر جلسات مجلس را در روزهای آینده سخت خواهد کرد. این پرونده باید قبل از آغاز کار رئیس جدید قانونگذاری مجلس حل شود.

وی ادامه داد: پارلمان در نشست آتی خود درباره تجاوز نظامی اخیر ترکیه به خاک عراق بحث خواهد کرد. تجاوز نظامی ترکیه به حاکمیت و تهدید امنیت عراق یک تحول بزرگ و خطرناک است. و شخصیت های نظامی و دیپلماتیک اعزام شدند.

نماینده مردم ائتلاف در دولت قانون گفت: هیچ نگرانی برای به حد نصاب رسیدن جلسه فردای مجلس وجود ندارد و موضوعاتی که در جلسه فردا مطرح می شود، اختلاف نظر بین گروه های سیاسی وجود ندارد.

ترکیه اخیراً عملیات خود را در سنجار و شیخان علیه عناصر گروه تروریستی پ.ک.ک افزایش داده است، اما دو کودک عراقی و چندین غیرنظامی عراقی نیز در بمباران ارتش ترکیه کشته شدند. این امر منجر به افزایش درخواست ها برای توقف بمباران و نیاز دولت عراق به اتخاذ تدابیر بازدارنده شده است.

  47 تیم در مانور نظارت بر کالاهای اصلی لرستانی شرکت می کنند

این در حالی است که محمد الحلبوسی، رئیس پارلمان عراق یکشنبه گذشته رسما استعفای نمایندگان فراکسیون صدر را تایید کرد.

بر اساس اطلاعات غیررسمی، سهم چارچوب هماهنگی گروه‌ها و افراد شیعه مستقل از نمایندگانی که جایگزین مستعفی‌های صدر می‌شوند، بیشتر از سایر گروه‌ها خواهد بود و کمیسیون عالی انتخابات هم اکنون منتظر نامه رسمی مجلس برای ارائه گزارش است. اسامی معاونان

یکی از اعضای بلندپایه حزب دمکرات که نخواست نامش فاش شود، به العالم الجدید گفت: «این جلسه مشورتی خواهد بود.

وی گفت: عدم مشارکت نمایندگان حزب دمکرات و ائتلاف حاکم برای به تعویق انداختن سوگند نمایندگان، جایگزین فراکسیون صدر تا آغاز فصل جدید قانونگذاری در مجلس می شود. این وطن است که به تلاش برای اتحاد با سادیست ها در مرحله بعدی ادامه می دهد.

از سوی دیگر، علی التمیمی، کارشناس حقوقی عراق، گفت: نشست فوق العاده مجلس با حضور یک به علاوه نیمی از نمایندگان مجلس (166) برگزار می شود و نیازی به حضور دو سوم نمایندگان نیست. معاونان و نمی توان بعدا اضافه کرد.

با وجود گذشت چندین ماه از انتخابات زودهنگام پارلمانی عراق در 10 اکتبر، دو حزب اصلی اقلیم کردستان هنوز بر سر نامزدی واحد برای ریاست جمهوری عراق به توافق نرسیده اند و روند تشکیل دولت جدید به دلیل اختلافات سیاسی ادامه دارد. او ایستاده است و عراق برای پیشبرد امور مصطفی الکاظمی توسط دولت اداره می شود.

متن کامل این گزارش را در العالم الجدید ببینید.

دیدگاهتان را بنویسید