اجرای تسهیل گری نان با نصب کارتخوان هوشمند

به گزارش موج نیوز، طرح اصلاح یارانه آرد و نان به تهران رسیده است; در این طرح تمامی نانوایی ها به دستگاه کارتخوان ویژه مجهز خواهند شد. به گونه ای که مردم پس از خرید نان، پول و پول را می کشند نان یارانه ای آنها همچنین پرداخت می کنند چون نانوایی آرد را به قیمت آزاد می خرد، دولت مابه التفاوت مقدار یارانه نان و قیمت اولیه نان را به حساب نانوایی پرداخت می کند.

در همین راستا معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران در تازه ترین اظهارات خود از اجرای فاز اول طرح بهبود یارانه آرد و نان امروز در استان تهران خبر داد. حشمت اله عسگری با اشاره به نصب 6 هزار و 800 دستگاه کارتخوان در نانوایی های استان تهران گفت: اجرای این طرح در کشور از ضرر سالانه بیش از چهار میلیون تن نان در کشور و قاچاق گسترده آرد یارانه ای جلوگیری می کند.

رئیس اتحادیه نانوایان سنتی تهران در تشریح اجرای این طرح توضیح داد: تهران. اتحادیه همچنین اعلام کرد که آماده نصب دستگاه ها و همکاری لازم برای این اقدام ملی هستند.

بیژن نوروز مقدم در این خصوص گفت: یارانه به 9 هزار نانوایی در کشور پرداخت می شود اما در حال حاضر 6 هزار و 800 دستگاه کارت خوان هوشمند آماده نصب است. طبق اعلام استانداری این کارت خوان برای سایر نانوایی ها نیز نصب می شود.

نصب کارتخوان هوشمند برای فروش نان

به گفته وی، پس از نصب دستگاه های کارت خوان هوشمند، نان با این دستگاه ها به فروش می رسد، اما با توجه به اینکه در حال حاضر آرد یارانه ای به واحدهای نانوایی پرداخت می شود، شکل پرداخت یارانه نان تغییر نمی کند.

  خسارت تگرگ به 2500 هکتار از باغات و مزارع نیشابور

نوروز مقدم خاطرنشان کرد: پس از آن آرد نان در صورت آزاد شدن، دولت مابه التفاوت قیمت نان را به نانوایان پرداخت می کند تا مردم همچنان نان را با قیمت قبلی خریداری کنند.

رئیس اتحادیه نانوایان استان تهران در پاسخ به اینکه آیا قیمت نان بر اساس آرد یارانه ای تغییر نمی کند، تاکید کرد: قیمت نان 1400 است و باید نرخ جدیدی به نانوایان ارائه می شد اما با افزایش قیمت موافقت شد. در قیمت در حال حاضر نیست و تعرفه های سال گذشته اعمال می شود.

البته پیش از این میثم جعفری، دبیر اطلاع رسانی ستاد نان، سازوکار و ماموریت ستاد ویژه نان را اعلام کرده بود: ستاد نان به ریاست اداره هوشمند نان وزارت اقتصاد و مدیریت توزیع آرد راه اندازی شد.

به گفته وی، زنجیره آرد از لحظه خرید تا تحویل به نانوا در وزارت جهاد کشاورزی مدیریت می شود، اما نکته اینجاست که بخشی از آرد از چرخه پخت نان مردم به دست می آید. تحقیقات نشان می دهد که به طور متوسط ​​حدود 2 درصد از میزان آرد توزیع شده توسط دولت بین نانوایان از چرخه تولید و پخت به پخت نان های مرغوب، کیک و شیرینی و یا به دامداری ها می رسد. بر همین اساس مدلی برای مدیریت این فضا و شرایط در حال اجراست که بر پخت نان نظارت می کند تا آرد نان در نهایت به دست مردم برسد.

جعفری با اشاره به حضور بانک ها در این طرح تصریح کرد: بانک مرکزی و چند بانک در حال طراحی مدل هستند و 15 استان پایلوت این طرح شده اند که با پوزها و پایانه های فروش نصب شده در نانوایی ها مشخص می شود که مردم چقدر نان دارند. آرد خریداری شده به همان میزان باید بین آنها توزیع شود و همچنین آرد نباید بین نانواها توزیع شود. او همچنین بررسی می کند که چه مقدار آرد بین نانوایان توزیع می شود و چه مقدار نان پخته شده و در دسترس عموم قرار می گیرد.

  تلاش‌های نظارتی برای رفع مشکل تماس‌های اضطراری برخی برندهای موبایل

به گفته جعفری، نکته مهم این است که مردم نان را با قیمت بالاتر نخرند و قیمت نان اصلا گران نشود، اما دولت مراقب است که این آرد فقط برای پخت نان استفاده شود. مابه التفاوت هزینه های این فرآیند نیز به حساب نانوا واریز می شود.

اما در حالی که طرح پاکسازی یارانه آرد و نان ماهی است که در استان های مختلف گام به گام اجرا می شود، برخی کارشناسان و تحلیلگران اقتصادی ایرادات متعددی به این طرح دارند. اولین اعتراض سیدکاظم دلوس، نماینده مجلس، تعیین قیمت آرد بود. فانتزی و شیرینی پزی، رایگان و تعاونی; اتفاقی که خوشبختانه منجر به فساد می شود و باب دزدی را باز می کند.

یارانه مابه التفاوت قیمت نان

ایراد دوم که جای خوشحالی دارد این است که حدود 10000 کارمند در بانک های سراسر کشور در مدیریت و اداره این دستگاه ها فعالیت می کنند که در اختیار نانوایان قرار می گیرد که در صورت هزینه ها، مالیات ها، بیمه ها و امکانات مورد نیاز شما یک عدد است. ایجاد شود.، ضرب، هزینه های زیادی ایجاد می کند. اکنون 4500 نفر از سازمان بازرسی، وزارت جهاد کشاورزی و وزارت صمت باید برای نظارت بر اجرای این کار مشارکت داشته باشند.

تحسین شده در عین حال گفت; آنها می خواهند به مابه التفاوت قیمت نانوا یارانه بدهند و مردم باید کارت بکشند. چگونه می دانید چند کارت دانلود کنید؟ چگونه می دانید که چند نفر مصرف می کنند؟ یارانه نان باید مستقیماً به مردم پرداخت می شد تا مردم آن را بگیرند.

  پرهیز از استخدام افراد ضعیف/ لزوم تعیین مهلت برای خودکفایی در خوراک دام

علی قنبری معاون سابق وزیر جهادکشاورزی گفت: متاسفانه دولت در بخش های مختلف دچار مشکلات عدیده ای است و ناخواسته قیمت ها را بالا برده و در بازار دخالت کرده و بازارها را کنترل می کند؛ اگر دولت این کار را نکند. می تواند در چندین جبهه بجنگد و در بازارهای مختلف مداخله کند. به خصوص که نانی که برای مصرف انبوه است، فکر می کنم ورود به بحث نان از این طریق هزینه بر است و نیاز به یک نهاد نظارتی قوی و یک سیستم الکترونیکی سختگیرانه دارد.

به گفته وی، من فکر می کنم که دولت در این موارد نابهنگام دخالت کرده است. ضمن اینکه باید مشکلات اقتصادی و درآمد مردم و مشکل نقدینگی را حل کند. دولت باید برای تقویت بخش سرمایه گذاری تلاش کند. سرمایه گذاری خصوصی و خارجی.

قنبری تاکید کرد: ورود ناخواسته به مسائل حاشیه ای برای دولت وقت می گیرد و مردم را به مسائل حاشیه ای مشغول می کند. این امر اقتصاد کشور را متزلزل می کند.

وی در خصوص تاثیر طرح هوشمند یارانه آرد و نان بر مصرف انسان و قاچاق نیز گفت: فکر نمی کنم تاکنون مشکلی در بحث آرد و نان داشته باشیم و بتوان جلوی قاچاق را به راحتی گرفت. اما کنترل مصرف و ترافیک به روشی که دولت انجام داده در درازمدت برای اقتصاد کشور هزینه زیادی خواهد داشت و نمی توانیم مشکلات را حل کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید